Donald Tusk w żałobie. Nie żyje bliska mu osoba

Donald Tusk w żałobie

Donald Tusk zamieścił w sieci wzruszający wpis. Były premier pożegnał w nim bliską osobę. Jak się właśnie okazuje, powodem jej śmierci był koronawirus. Fani polityka masowo składają kondolencje w komentarzach. 

Donald Tusk przyjaźnił się z Ryszardem Ronczewskim, wybitnym aktorem, którego Polacy pokochali za role w filmach takich jak „Krzyżacy”, „Faron”, „Szatan z siódmej klasy”, „O dwóch takich, co ukradli księżyc”, czy „Zezowate szczęście”. W przedostatnim filmie grał u boku małych wówczas braci Jarosława i Lecha Kaczyńskiego.

Pokazał paragon za test na koronawirusa. Cała kwota do zapłaty ścina z nóg

Donald Tusk żegna zmarłego przyjaciela

Ryszard Ronczewski, przyjaciel Donalda Tuska zmarł wczoraj, we własnym mieszkaniu. Od kilku dni nie czuł się dobrze, wiadomo było, że na kilka dni przed śmiercią wykryto u niego koronawirusa. Nie wiadomo jednak było, czy to właśnie wirus był powodem jego śmierci. Teraz Donald Tusk potwierdził tę informację.

– Koronawirus zabrał Ryszarda Ronczewskiego, naszego Przyjaciela, sopocianina, wybitnego aktora. Jolu, jesteśmy z Tobą – napisał Donald Tusk.

Wstrząs w polskim mieście, sanepid przerwał pogrzeb. Kazali zabrać trumnę i rozejść się do domów

Ryszard Ronczewski urodził się w czerwcu 1930 roku w Puszkarni niedaleko Wilna, a po wojnie zamieszkał w Sopocie. Był absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L.Schillera w Łodzi.

Aktor zagrał w ponad stu trzydziestu filmach, a od lat związany był z teatrem. Jego twarz zna niemal każdy Polak.
Ponura wizja Jackowskiego właśnie sprawdza się na naszych oczach. Wielu się załamie
Koronawirus zabrał Ryszarda Ronczewskiego, naszego Przyjaciela, sopocianina, wybitnego aktora. Jolu, jesteśmy z Tobą. pic.twitter.com/YxSMMomjDD

Zniknęła z Klanu. Właśnie poinformowano o jej dramacie, nie żyje jej życiowy partner
Wszystkich aż wbiło w fotele. Podczas programu na żywo zsikał się na Kasię Cichopek
Katarzyna Rek
Dziennikarka OTOPRESS.pl z wieloletnim doświadczeniem - show-biznes, polityka i nie tylko. Stawia na wszechstronność. Napisz do autorki: katarzyna.r@otopress.pl
0
Chętnie poznamy Twoje zdanie, skomentuj artykułx
()
x