Wielkie zmiany w działalności szpitali. Minister zdrowia oficjalnie poinformował

Adam Niedzielski 2 listopada
Adam Niedzielski

Adam Niedzielski poinformował o tym, jakie zmiany czekają szpitale w naszym kraju. W większości z nich te zmiany będą ogromne. Wszystko ma na celu pomoc w walce z pandemią koronawirusa. 

Adam Niedzielski odniósł się do tego, w jakiej sytuacji obecnie się znajdujemy. Dodatkowo zahaczył również o temat powstawania szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym. Minister Zdrowia poinformował, że nie jest to jedyne miejsce, które zostanie przekształcone w taką właśnie placówkę. Celem powstawania takich miejsc jest zapewnienie dodatkowych łóżek dla pacjentów, a także dopełnienie istniejącej już infrastruktury.

Wszystkich aż wbiło w fotele. Podczas programu na żywo zsikał się na Kasię Cichopek

Najbardziej narażone miasta w tej chwili to Warszawa, Łódź, Katowice, Kraków, Wrocław, Poznań i Gdańsk. To właśnie tam również mają powstać tymczasowe szpitale. Podobno wojewodowie już pracują nad planami realizacji tych projektów. Minister Zdrowia podkreśla, że te placówki mają działać jako filie szpitali głównych. W swojej wypowiedzi odniósł się również do tego, jakie zmiany czekają pozostałe szpitale w naszym kraju.

Adam Niedzielski zapowiada wielkie zmiany w działalności szpitali

Jako że cały czas pracuje się nad tym, żeby sukcesywnie zwiększać ilość dostępnych łóżek, tworzenie szpitali tymczasowych nie jest jedynym rozwiązaniem. W związku z tym szpitale powiatowe mają zostać przekształcone na szpitale zakaźne. Ich zadaniem będzie głównie walka z pandemią koronawirusa i opieka nad zakażonymi pacjentami. Podjęcie takiego działania miałyby zwiększyć ilość dostępnych łóżek o blisko 10 tysięcy.

Alicja Majewska szczerze o swojej emeryturze. Artystka jest rozgoryczona

Nie dotyczy to jednak wszystkich powiatowych szpitali, ponieważ będą przekształcane tylko te, w których okolicy znajduje się jeszcze jeden powiatowy. Dodatkowo do walki z pandemią ma przyłączyć się również prywatna służba zdrowia. Od dłuższego czasu alarmuje się, że naszym głównym problemem są braki w kadrach, zatem to rozwiązanie mogłoby przyczynić się do tego, że chociaż z tym problemem byłoby łatwiej się uporać.

Adam Niedzielski poinformował również o pomyśle na przekształcenie dużych oddziałów internistycznych w szpitalach wojewódzkich w około 30% na cele COVID-owe. To pomogłoby zwiększyć ilość dostępnych łóżek o około 3 tysiące.

TVP właśnie podała tragiczną informację. Nie żyje były senator PiS
Przemysław Czarnek o priorytetach na nowym stanowisku. Minister Edukacji i Nauki jasno określił, czym zajmie sie najpierw