Alicja Majewska szczerze o swojej emeryturze. Artystka jest rozgoryczona

Alicja Majewska
Alicja Majewska

Alicja Majewska postanowiła odnieść się do swojej sytuacji finansowej. Gwiazda nie ukrywa, że jest jej ciężko. Opowiedziała również o emeryturze, jaką otrzymuje. Według niej za te pieniądze nie da się żyć. 

Alicja Majewska jest autorką takich hitów, jak dobrze wszystkim znane: „Odkryjemy miłość nieznaną”, „Być kobietą” czy „Apetyt wciąż na życie mam”. Do dziś przez wielu uznawana jest za wybitną wokalistkę, której twórczość wpłynęła na kulturę muzyki w naszym kraju. Wokalistka ma już 72 lata. Mimo wieku wciąż chętnie koncertuje i udziela się w show-biznesie, choć nie z taką częstotliwością jak kiedyś.

TVP właśnie podała tragiczną informację. Nie żyje były senator PiS

Gwiazda zmaga się z podobnym problemem, jak koledzy i koleżanki z branży. Odwołane koncerty to dla wielu artystów powód do zmartwień, ponieważ wiąże się to z brakiem zarobku. Dodatkowym problemem Alicji jest to, że nie napisała swoich hitów samodzielnie, przez co dziś nie otrzymuje tantiem.

Alicja Majewska szczerze o swojej emeryturze

Jako że jedynie na koncertach mogłaby dorobić do emerytury, odwołanie ich przyczyniło się do tego, że musi żyć jedynie za pieniądze, które otrzymuje od państwa. W tym roku miała zagrać około 30 koncertów, za które miałaby otrzymać prawie 300 tysięcy. Uszczuplenie budżetu o tak ogromną kwotę, to już nie przelewki.

Przemysław Czarnek o priorytetach na nowym stanowisku. Minister Edukacji i Nauki jasno określił, czym zajmie sie najpierw

Gwiazda podkreśliła, że już od wielu lat jest na emeryturze. Na jej konto jednak co miesiąc trafia niewiele ponad tysiąc złotych. Odłożone pieniądze niestety bardzo szybko się rozchodzą, w związku z czym piosenkarka nie kryje obaw związanych z całkiem niedaleką przyszłością.

Nie tylko Alicja Majewska znalazła się w takiej sytuacji, ponieważ jakiś czas temu media obiegła informacja na temat krytycznej sytuacji Maryli Rodowicz. Ona również nie otrzymuje wynagrodzenia z tytułu tantiem, zatem w dobie pandemii musi utrzymywać się jedynie za niewielką emeryturę, którą otrzymuje. W takiej sytuacji znalazły się z pewnością nie tylko wcześniej wspomniane panie. Koronawirus wyraźnie naraził na straty nie tylko branżę rozrywkową.

Dagmara Kaźmierska zamieściła na swoim profilu nietypowe nagranie. Fani przecierają oczy ze zdumienia
Nie żyje wybitny polski aktor Wojciech Pszoniak. Od lat zmagał się z okropnym nowotworem. Z jakich ról go zapamiętamy?