Porażające nagranie podbija sieć. Nie miał maseczki, a policjantka nie miała litości (FILM)

mężczyzna bez maseczki

Mężczyzna nie miał na ulicy maseczki. Zatrzymała go policjantka i doszło do szamotaniny. Wszystko nagrywali oburzeni przechodnie, którzy w mocnych słowach powiedzieli, co myślą o policjantce, która użyła wobec mężczyzny siły fizycznej.

Do interwencji, która oburzyła wielu Polaków, doszło w Giżycku.36-letni mężczyzna szedł po chodniku i nie miał zasłoniętego nosa i ust. Zauważyła to jadąca samochodem policjantka, zatrzymała się i podjęła interwencję.

TVP właśnie podała tragiczną informację. Nie żyje były senator PiS

Mężczyzna nie miał maseczki, a policjantka litości

– Funkcjonariuszka chciała go wylegitymować, ale ten zaczął uciekać. Rozpoczął się pościg – poinformował lokalny serwis informacyjny tko.pl.

Policjantce udało się go jednak zatrzymać, w efekcie czego już po chwili doszło pomiędzy nią a mężczyzną do szamotaniny. 36-latek nie chciał dać się wylegitymować, o co prosiła go policjantka. Całe zajście nagrywali oburzeni przechodnie.

500 plus zagrożone w żółtych i czerwonych strefach. Brak wypłat i opóźnienia, wyjaśniamy, jak tego uniknąć

Porażające nagranie bije rekordy oglądalności w sieci, sprawę tłumaczy policja

W związku z tym, że nagranie odbiło się szerokim echem w mediach społecznościowych, sprawę tłumaczy Iwona Chruścińska z giżyckiej komendy.

– Policjantka jadąca radiowozem zapytała go, dlaczego nie stosuje maseczki. W odpowiedzi usłyszała wulgaryzmy skierowane pod jej adresem – tłumaczy.

– W pewnym momencie 36-latek odwrócił się i zaczął uciekać, przebiegł ulicę i kierował się między budynki. Policjantka podjęła pościg, zatrzymała mężczyznę przy budynkach. Używając siły fizycznej i stosując chwyty obezwładniające, doprowadziła go do radiowozu, a następnie pojechała z nim do jednostki policji celem wykonania dalszych czynności służbowych – powiedziała rzecznik prasowa giżyckiej policji.

Wstrząs w polskim mieście, sanepid przerwał pogrzeb. Kazali zabrać trumnę i rozejść się do domów

Oficer prasowa wskazała, że do sieci trafił film, który opatrzony jest wulgaryzmami w kierunku funkcjonariuszy, którzy realizowali tylko swoje zadanie.

– Filmik nagrał i udostępnił towarzysz 36-letniego mężczyzny. Po ustaleniach i zebraniu materiału dowodowego, zabezpieczeniu nagrania policjanci prowadzą czynności w kierunku „znieważenia funkcjonariusza lub osoby przybranej mu do pomocy podczas wykonywania czynności służbowych”. Jest to przestępstwo z art. 226 kodeksu karnego, za które grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Odpowiedzialności nie uniknie także mężczyzna, który był na miejscu interwencji, utrudniał jej przeprowadzenie, jak również nagrał i opublikował film, który opatrzył wulgarnym komentarzem – powiedziała Chruścińska.

Zniknęła z Klanu. Właśnie poinformowano o jej dramacie, nie żyje jej życiowy partner

36-letni mężczyzna poniesie dotkliwe konsekwencje

Rzecznik policji poinformowała także, że mężczyzna poniesie dotkliwe konsekwencje.

– 36-latek został przesłuchany i usłyszał dwa zarzuty: znieważenia funkcjonariusza na służbie oraz naruszenie nietykalności. Do zarzucanych mu czynów się nie przyznał i nie złożył wyjaśnień. Po zakończeniu czynności mężczyzna otrzymał od giżyckich policjantów maseczkę ochronną, w której zasłaniając usta i nos opuścił budynek komendy. Nie kwestionował jej stosowania – powiedziała asp. Chruścińska.

Z ostatniej chwili: Jarosław Kaczyński na kwarantannie, wiemy, co się z nim teraz dzieje

Zaapelowała także do innych osób, które nie noszą maseczki i ostrzegła, że funkcjonariusze będą bezwzględni w egzekwowaniu tego obowiązku.

– Wobec osób, które nie będą respektować prawa policjanci będą wyciągać przewidziane prawem konsekwencje. Wszystko po to, aby ograniczyć transmisję wirusa, chronić zdrowie swoje i naszych najbliższych – powiedziała Chruścińska.

Wszystkich aż wbiło w fotele. Podczas programu na żywo zsikał się na Kasię Cichopek