Przemysław Czarnek o priorytetach na nowym stanowisku. Minister Edukacji i Nauki jasno określił, czym zajmie sie najpierw

Przemysław Czarnek
Przemysław Czarnek

Przemysław Czarnek dziś oficjalnie objął stanowisko Ministra Edukacji i Nauki. Mężczyzna na swoim Twitterze podziękował za wszystkie gratulacje, uwagi i sugestie. Podkreślił jednak, czym ma zamiar zająć się w pierwszej kolejności. 

Dziś Przemysław Czarnek, Andrzej Duda, Mateusz Morawiecki i szefowa Kancelarii Prezydenta spotkali się na zaprzysiężeniu nowego Ministra Edukacji i Nauki. Andrzej Duda niejednokrotnie podkreślał, jak trudne zadanie stoi przed Czarnkiem. Stanowisko, jakie objął, wiąże się z ogromną odpowiedzialnością, ale daje również możliwość lepszej koordynacji dwóch części procesu edukacyjnego.

Dagmara Kaźmierska zamieściła na swoim profilu nietypowe nagranie. Fani przecierają oczy ze zdumienia

Prezydent podkreślał również, że pokłada ogromne nadzieje w Przemysławie Czarnku i wierzy w to, że mężczyzna podoła zadaniu, jakie przed nim postawiono. W związku z dzisiejszym zaprzysiężeniem zewsząd spływały do niego gratulacje i deklaracje chęci współpracy. Obywatele przekazywali również swoje uwagi i dzielili się obawami. Za wszystkie wiadomości podziękował, przy okazji przekazując, co jest dla niego priorytetem w tym momencie.

Przemysław Czarnek o tym, co jest dla niego priorytetem 

„Rozpoczynam pracę jako minister edukacji i nauki. Dziękuję za liczne gratulacje i deklaracje współpracy, ale także za przekazywane uwagi i obawy. Absolutnym priorytetem od pierwszych godzin w ministerstwie jest organizacja pracy szkół i uczelni w dobie walki z koronawirusem” – napisał na swoim profilu na Twitterze.

Nie żyje wybitny polski aktor Wojciech Pszoniak. Od lat zmagał się z okropnym nowotworem. Z jakich ról go zapamiętamy?

Niewątpliwie jest to jedna z najistotniejszych w tym momencie spraw. Koronawirus nieustannie rozprzestrzenia się w naszym kraju, czego dowodem są rekordowe liczby zakażeń. Wiele placówek edukacyjnych już prowadzi zajęcia w trybie zdalnym. W związku z tym trzeba obmyśleć plan, który pomoże usprawnić taki proces. Z pewnością studenci zbyt szybko nie wrócą na uczelnie, a nauka w trybie on-line na chwilę obecną pozostawia wiele do życzenia.

Andrzej Duda podkreślał również, że jego priorytetem jest to, by rodzice mieli realny wpływ na podejmowane decyzje w sprawie właśnie nauki i edukacji swoich dzieci. Myślicie, że to właśnie Przemysław Czarnek będzie osobą, która wysłucha obywateli i na podstawie ich wypowiedzi będzie szukał najlepszych rozwiązań?

Stadion Narodowy zamieniony w szpital tymczasowy, to oznaka braku przygotowania? Schetyna nie ma wątpliwości
Marcin Najman ośmieszony? Ta konferencja Fame MMA na długo pozostanie w pamięciach widzów