Stadion Narodowy zamieniony w szpital tymczasowy, to oznaka braku przygotowania? Schetyna nie ma wątpliwości

Stadion Narodowy Schetyna
Stadion Narodowy Schetyna

Stadion Narodowy już w tym tygodniu ma się zamienić w szpital tymczasowy. Z przekazanych wcześniej informacji wynika, że nie jest to jedyne miejsce, które ma się zamienić w taką właśnie placówkę. Grzegorz Schetyna postanowił zabrać głos i zdradzić, co sądzi o tym pomyśle. Sugeruje, że to oznaka braku przygotowania na walkę z pandemią. 

Stadion Narodowy już w tym tygodniu ma zostać szpitalem polowym. Müller zdradza, że na terenie całego obiektu ma znaleźć się 500 dodatkowych łóżek szpitalnych. Później jednak Michał Dworczyk, odpowiedzialny za koordynacje zadań związanych z budową tej placówki, doprecyzował, że około 50 łóżek, które znajdą się na stadionie, mają być przeznaczone dla pacjentów potrzebujących intensywnej terapii. Będą to tak zwane łóżka OIOM-owe.

Marcin Najman ośmieszony? Ta konferencja Fame MMA na długo pozostanie w pamięciach widzów

Rządzący sugerują, że wciąż rosnąca liczba zakażeń przyczynia się do tego, że w szpitalach zaczyna brakować wolnych łóżek. W związku z tym polowe szpitale mają pomóc rozwiązać ten problem. Grzegorz Schetyna ma jednak nieco odmienne zdanie. Według polityka, takie działanie to najlepszy dowód na to, że nie jesteśmy przygotowani na walkę z pandemią i wynika z paniki.

Stadion Narodowy zostanie tymczasowym szpitalem 

„Tak dramatyczna decyzja o powstaniu szpitala na Stadionie Narodowym jest elementem paniki, wynika z chaosu i z braku przygotowania następnych kroków, kiedy trzeba było to robić, w marcu czy kwietniu” – twierdzi polityk.

Mężczyzna podkreśla również, że naszym największym problemem jest brak odpowiedniej ilości personelu medycznego. Już w szpitalach mamy problem ze specjalistami, zatem otwieranie tych tymczasowych nie rozwiąże problemu, a rodzi kolejny. Nasuwa się zatem pytanie, kto będzie tam pracował?

Uczestnicy programu "Hotel Paradise" zaręczeni. Fani myślą, że to żart

Grzegorz Schetyna dodaje, że nie wystarczy zamienić Stadion Narodowy w szpital. W sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy, najważniejszy jest pomysł na to, jak temu zaradzić, a tego najwidoczniej brakuje rządzącym. Dodał także, że podejmowane decyzje muszą być twarde, nawet jeśli są ostre.

Zniknęła z Klanu. Właśnie poinformowano o jej dramacie, nie żyje jej życiowy partner
Donald Tusk w żałobie. Nie żyje bliska mu osoba