Wstrzymają pieniądze dla emerytów przez epidemię? Jest oświadczenie wiceministra

emerytura
emerytura

Emerytura to dla większości emerytów jedyne źródło utrzymania. Dlatego w związku z obecną sytuacją obawiają się oni tego, czy należne im świadczenie zostanie wypłacone zgodnie z wcześniejszymi obietnicami. Wiceminister postanowił wydać oświadczenie, w którym poinformował emerytów o tym, czy dostaną swoje pieniądze. 

Emerytura stanęła pod znakiem zapytania w związku z kryzysem, z jakim zmaga się obecnie nasze państwo. Większość emerytów zaczęła się zatem obawiać, że pożegnają się z obiecaną trzynastą i czternastą emeryturą. Niewątpliwie te dodatkowe pieniądze ratują sytuacje wielu z nich, dlatego jest to dla nich tak ważna kwestia. Zewsząd dochodziły różne pogłoski na temat domniemanego zagrożenia tych świadczeń, co tylko spotęgowało obawy seniorów.

Z ostatniej chwili: Nie żyje Dariusz Gnatowski znany z serialu Świat według Kiepskich, znamy powód

Szefowa Związku Emerytów i Rencistów Elżbieta Ostrowska w rozmowie z Super Expressem zdradziła, że w tym bardzo ciężkim czasie miliony emerytów czekają na realizacje obietnic. Zaznaczyła również, że potrzeby emerytów są duże, w związku z czym te pieniądze naprawdę są im potrzebne.

Czy emerytura zostanie wstrzymana przez pandemie? 

Z odpowiedzią na te chyba jedno z najczęściej zadawanych w ostatnim czasie pytań szybko pospieszył wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed. Swoją wypowiedzią niewątpliwie uspokoił większość seniorów obawiających się o swoje finanse. Podkreślił, że pomimo pandemii koronawirusa, pieniądze dla emerytów zawsze się znajdą.

Wiemy, kim z wykształcenia jest żona Zenka Martyniuka. Wielu będzie w szoku

„Będą trzynastki i czternastki dla seniorów w 2021 roku. Pragnę uspokoić miliony seniorów w całej sprawie, niech się nie boją. Pieniądze z trzynastek będą na wiosnę przyszłego roku, a z czternastek najpewniej w listopadzie” – podkreśla wiceminister w swoim oświadczeniu.

Z pewnością wielu emerytów odetchnęło z ulgą, słysząc słowa Stanisława Szweda. Pieniądze przeznaczone dla emerytów zgodnie z planem i obietnicami trafią na ich konta w przyszłym roku.

Wielu seniorów narzeka na to, że ich emerytura ledwo wystarcza im na przeżycie. Dlatego właśnie te dodatkowe pieniądze mogą odciążyć większość z nich.

Niewyobrażalna tragedia. Nie żyje dwóch członków najbliższej rodziny gwiazdy "M jak miłość"
Mandat na Wszystkich Świętych? Premier Morawiecki ostrzega, będą nowe obostrzenia