Schetyna chce wyciągnięcia konsekwencji za brak przygotowania do drugiej fali. „To nie jest tak, że ci, którzy dzisiaj łamią prawo pozostaną bezkarni”

Grzegorz Schetyna
Grzegorz Schetyna

Grzegorz Schetyna od samego początku neguje działania rządzących w kontekście walki z pandemią koronawirusa. Teraz stanowczo stwierdził, że ktoś musi za to ponieść konsekwencje. Chce powołania komisji śledczej. 

Grzegorz Schetyna aktywnie komentuje wszelkie kroki podejmowane przez rząd. Ostatnio stwierdził, że budowa tymczasowych szpitali jest wynikiem braku przygotowania do drugiej fali i ewidentną oznaką paniki. Polityk nie ma wątpliwości co do tego, że zmarnowano miesiące pomiędzy pierwszą a drugą falą. Teraz chce, żeby osoby odpowiedzialne za to, poniosły konsekwencje swoich działań, przez które dziś znajdujemy się w tak trudnej sytuacji.

Magda z "Rolnik szuka żony" jest zrozpaczona. Żaden z kandydatów nie nada się na jej partnera?

Pandemia koronawirusa przyczyniła się do wielu konfliktów politycznych, które nawet bez niej były mocno zaostrzone. Wielu uważa, że rządzący powinni ponieść konsekwencje za to, że nie przygotowali kraju do drugiej fali walki z pandemią i uparcie utwierdzali obywateli w przekonaniu, że najgorsze już za nami. Schetyna w ostatnim wywiadzie dla Onetu stanowczo podkreślił, że w tym przypadku powinna zostać powołana komisja śledcza.

Grzegorz Schetyna chce, by rządzący ponieśli konsekwencje za brak przygotowania do drugiej fali

„Musimy wiedzieć, kto podejmował decyzję o braku przygotowania do drugiego etapu pandemii. Dlatego uważam, że niezbędna będzie komisja śledcza, by te wszystkie procesy objaśnić, ujawnić i ocenić. Nie można powiedzieć: „nic się nie stało”. To jest nasze wielkie zobowiązanie, żeby to, co się dzieje dzisiaj i przez ostatnie 5 lat zostało skutecznie podsumowane i rozliczone. To nie jest tak, że ci, którzy dzisiaj łamią prawo pozostaną bezkarni. Mówię to bardzo twardo i wiem, że będziemy musieli to wyegzekwować” – informuje.

Magdalena K. w końcu poniesie konsekwencje swoich działań? Jest decyzja

Grzegorz Schetyna poskreśla również, że ważnym elementem w tej kwestii jest odsunięcie Prawa i Sprawiedliwości od władzy. Dlatego konieczne jest zbudowanie wspólnoty pomiędzy wszystkimi ugrupowaniami opozycyjnymi. W ten sposób mogłaby powstać grupa ludzi, którzy myślą podobnie i dzięki temu w końcu można by było coś osiągnąć.

Sylwia Madeńska ma już dość medialnej walki z byłym partnerem. Mocno podsumowała jego zachowanie
Reprezentował Polskę w meczach, właśnie poinformowano, że nie żyje. Tragiczne wiadomości