Mandat na Wszystkich Świętych? Premier Morawiecki ostrzega, będą nowe obostrzenia

Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki ostrzega Polaków, że już w ciągu najbliższych dni mogą się pojawić nowe obostrzenia ws. Wszystkich Świętych. Jak ustalili dziennikarze, władze nadal nad nimi pracują i dynamicznie obserwują rozwiązania wprowadzane przez inne kraje. 1 listopada będzie też wyjątkowo łatwo złapać mandat. W dalszej części tekstu wyjaśniamy, jak tego uniknąć. 

Mateusz Morawiecki ostrzega, że jeśli sytuacja epidemiologiczna nadal będzie przyspieszać, rząd zostanie zmuszony do podjęcia radykalnych kroków i wprowadzenia kolejnych obostrzeń.

– Nowe obostrzenia mogą się pojawić w ciągu kilku dni – zapowiedział Mateusz Morawiecki.

Wiemy, kim z wykształcenia jest żona Zenka Martyniuka. Wielu będzie w szoku

Mateusz Morawiecki ostrzega Polaków

Rządzący uspokajają Polaków, że cmentarze nie zostaną zamknięte w dniu Wszystkich Świętych. Dziennikarze dotarli informacji, z której wynika, że skierowana została prośba do samorządów o wynajmowanie co drugiego stanowiska handlowego w okolicy cmentarza.

2 listopada dniem wolnym od pracy? Jest oficjalna decyzja ministerstwa zdrowia

Zostaną także wzmożone kontrole policji. Dotychczas funkcjonariusze co roku pojawiali się w okolicach cmentarzy, gdzie kierowali m. in. ruchem. Teraz ich kolejnym obowiązkiem będzie sprawdzanie, czy Polacy wywiązują się z obowiązku zakrywania ust i nosa. Mandat dostaną także te osoby, które będą miały maseczkę na brodzie czy w kieszeni. Policja będzie także zwracać uwagę na osoby stojące w kolejkach po kwiaty i znicze.

Podano nowe, dramatyczne informacje. Tak umierał Dariusz Gnatowski

Funkcjonariusze dostali polecenie „zero tolerancji”, co oznacza, że w tym roku będzie wyjątkowo łatwo o mandat w dniu Wszystkich Świętych i otrzyma go każdy, kto nie założy maseczki w prawidłowy sposób.

Rządzący apelują także do Polaków, że chociaż nie zamkną cmentarzy, to każdy z nich musi zadbać o własne bezpieczeństwo w tym dniu.

Są już pierwsze fotki, więc ciężko utrzymać to w tajemnicy. Kaczyńska przekazała radosną nowinę
Niewyobrażalna tragedia. Nie żyje dwóch członków najbliższej rodziny gwiazdy "M jak miłość"