Jerzy Owsiak ma koronawirusa! Szef WOŚP z ważnym apelem do wszystkich, o tym każdy powinien pamiętać

Jerzy Owsiak
Jerzy Owsiak

Jerzy Owsiak poinformował dziś za pomocą swojego Facebooka o tym, że otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Wyznał, że ostatnie dni były dla niego wyjątkowo ciężkie. Jednocześnie zwrócił się z ważnym apelem do wszystkich. Powinniśmy wziąć sobie do serca jego słowa. 

Jerzy Owsiak od lat jest szefem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która każdego roku gromadzi miliony przekazywane na zakup sprzętu medycznego. Mężczyzna często zabiera głos w ważnych sprawach i relacjonuje swoje poczynania za pomocą mediów społecznościowych. Dlatego informacją o pozytywnym teście na COVID-19 również postanowił się podzielić.

Wiemy, ile dokładnie zarobił w ubiegłym roku Rydzyk. Kwoty ścinają z nóg, wielu się wścieknie

Wyznał, że początkowo pojawiły się u niego objawy jak przy każdej grypie. Miał gorączkę, bolały go mięśnie, jednak profilaktycznie postanowił wykonać test. Złe samopoczucie zaczęło się w piątek, jednak z każdym kolejnym dniem objawy ustępowały. W poniedziałek już czuł się zdecydowanie lepiej, to tylko utwierdzało go w przekonaniu, że była to zwykła jesienna grypa. Mimo to we wtorek postanowił zrobić test, a jego wynik był pozytywny. Twierdzi, że to właśnie idealny przykład na to, jak różną formę może przybierać wirus.

Jerzy Owsiak poinformował o pozytywnym teście. Ma ważny apel do wszystkich 

Szef WOŚP poinformował, że wszyscy pracownicy fundacji, pracują obecnie w trybie zdalnym, a każdy, kto miał z nim kontakt, ma odbyć obowiązkową kwarantannę. Tym samym zaapelował do wszystkich, byśmy pamiętali, że zagrożenie cały czas jest wokół nas, dlatego pod żadnym pozorem nie powinniśmy bagatelizować nawet najmniejszych objawów.

Przełom ws. leku na koronawirusa. Naukowcom udało się znaleźć substancję, która całkowicie hamuje jego działanie

„Gdyby pandemia nie była obecna we wszystkich przekazach medialnych, uznałbym to za coś, co w życiu już zdarzyło mi się nieraz i dzisiaj byłbym już w Fundacji. Wyniki testu zmieniły jednak te plany o 180 stopni. Dlatego apeluję do Was: nie bagatelizujcie nawet najmniejszych objawów. Dbajcie o siebie” – napisał.

Jerzy Owsiak w swoim wpisie postanowił również podziękować pracownikom medycznym, którzy pracują na pełnych obrotach i walczą na pierwszej linii frontu.

„Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy w całej Polsce będąc na pierwszej linii frontu, przeprowadzają testy. Niezmienne pozdrowienia i szacunek dla wszystkich lekarzy, pracowników szpitali, ratowników, całego personalu medycznego za ich nieprawdopodobnie ciężką i ważną pracę. Wszystkich cierpiących – mocno tulimy do serca” – dodał na zakończenie wpisu.

Wiemy, co się teraz dzieje z ojcem małej Madzi z Sosnowca. Sąsiedzi ujawniają wstrząsające fakty
Znaleźli dziecko w pudełku po pizzy. Tuż obok leżał list, jego treść rozdziera serce