Idzie szturm na dom Jarosława Kaczyńskiego. Jest sygnał z góry

Klaudia Jachira Jarosław Kaczyński dom Kaczyńskiego

Dom Jarosława Kaczyńskiego za chwilę przeżyje istne oblężenie. Na Żoliborz zmierzają bowiem tłumy demonstrantów, którzy nie zgadzają się z kolejnym zaostrzeniem prawa aborcyjnego. Klaudia Jachira w swoim wpisie dała jasno do zrozumienia, że tłum nie zmierza tam, by gromko prezesa oklaskiwać.

Posłanka Koalicji Obywatelskiej jest jedną z osób stojących na czele antyrządowych manifestacji. Tym razem tłum domaga się cofnięcia decyzji Trybunału Konstytucyjnego, która w praktyce całkowicie zakazuje aborcji na terenie Polski.

Klaudia Jachira: idziemy, idziemy na Żoliborz! Oblężenie na dom Kaczyńskiego

Wściekły tłum zmierza na Żoliborz, w kierunku domu Jarosława Kaczyńskiego. Szef Prawa i Sprawiedliwości ma się czego obawiać, gdyż demonstranci tym razem nie chcą tylko zapobiegać zmianom prawa, ale wziąć odwet za już dokonane. 

Magda Gessler przed chwilą zamieściła dramatyczny wpis. "Stało się coś okropnego"

I choć jasne jest, że rząd raczej się ze zmian nie wycofa, podważając tym samym konsekwencje m.in. prezes Julii Przyłębskiej, to zdesperowane kobiety i grupa solidaryzujących się z nimi mężczyzn, chcą do końca walczyć o to, by wpłynąć na rządzących. Na ich czele stoi Klaudia Jachira, bezsprzecznie najbardziej zdeterminowana posłanka głównej frakcji opozycyjnej.

Idziemy, idziemy, idziemy na Żoliborz!!! CHODŹCIE Z NAMI! – przekazała Jachira, załączając zdjęcie, na którym za jej plecami kroczy tłum demonstrantów.

Dom Jarosława Kaczyńskiego mieści się przy ulicy Mickiewicza. Nie wiadomo jednak, czy obecnie prezes PiS znajduje się w nieruchomości. Najwyraźniej jednak protest w tym akurat miejscu ma mieć wydźwięk symboliczny. Wiadomo bowiem, że na decyzje najważniejszych instytucji w państwie, spory wpływ ma właśnie Kaczyński.

Klaudia Jachira Jarosław Kaczyński dom Kaczyńskiego