Jest pilny apel Morawieckiego ws. 1 listopada. Zostały ogłoszone dyspensy

Cmentarz
Cmentarz

W jaki dzień najlepiej udać się na cmentarz? Podczas dzisiejszej konferencji zapytano Mateusza Morawieckiego, co z tegorocznymi obchodami Wszystkich Świętych. Premier postanowił zatem ogłosić swoje stanowisko, które na ten moment jest niejednoznaczne. 

Cmentarz jest tłumnie odwiedzanym podczas dnia Wszystkich Świętych. Zbierają się tam setki, a w niektórych przypadkach nawet tysiące osób. W związku z sytuacją, jaką obecnie się zmagamy, logiczne, że stanowi to ogromne zagrożenie, zwłaszcza dla osób starszych. Rekordowe liczby zakażeń powinny w tej kwestii dać nam do myślenia, czy wybieranie się na groby bliskich na pewno jest dobrym pomysłem.

Co się dzieje z Beatą Szydło?! Wygląda, jak cień człowieka, są niepokojące zdjęcia

Podczas dzisiejszej konferencji premier ogłosił nowe obostrzenia, które od jutra będą obowiązywać w całym kraju. Jest to między innymi objęcie Polski czerwoną strefą, a także częściowy lockdown branży gastronomicznej. Nie odniósł się jednak do kwestii Wszystkich Świętych, dlatego jeden z dziennikarzy postanowił o to zapytać. Odpowiedź Mateusza Morawieckiego nie była jednak dla wielu satysfakcjonująca.

Czy można iść na cmentarz 1 listopada?

Dziennikarz zapytał, czy zgodnie z obawami wielu obywateli 1 listopada cmentarze zostaną zamknięte. Premier odpowiadając na pytanie, poinformował, że ta decyzja zostanie podjęta dopiero w przyszłym tygodniu. Wszystko zależy od tego, jak będzie rozwijała się sytuacja i jak będą wyglądały raporty dotyczące zakażeń.

Błagają już tylko o modlitwę. Watykan przekazał smutne informacje o stanie Benedykta XVI

Przewodniczący episkopatu Stanisław Gądecki napisał również list, w którym alarmuje, żeby tego dnia pozostać w domach. Dodał, że pamięć o zmarłych możemy wyrazić poprzez modlitwę nawet we własnym domu. Postanowił również przypomnieć, że w niektórych diecezjach w naszym kraju udzielono dyspensy od obowiązku udziału w mszach świętych i jak najbardziej można z nich skorzystać podczas Wszystkich Świętych.

Do sieci trafiło zdjęcie pobitej Anny Lewandowskiej. Ze złamanym nosem i limem pod okiem wygląda strasznie

Mateusz Morawiecki w swoim przemówieniu zaapelował również, by na groby bliskich wybierać się przed 1 listopada albo kilka dni później, ponieważ jak wiadomo, skupisko ludzi jest dużym ryzykiem zakażeń. Na oficjalne stanowisko w tej kwestii musimy niestety poczekać do przyszłego tygodnia.

Rusza nowa strona internetowa “Wspieraj seniora”. W jaki sposób można z niej skorzystać?
Młodzież nie wyjdzie z domu bez opieki dorosłych. Nowe obostrzenia bulwersują społeczeństwo