Rodzina wspólnie jadła zupę. 9 osób nie żyje, wszystko przez makaron

Rodzina
Rodzina

Ta rodzina chciała tylko zjeść wspólnie obiad, nikt nie spodziewał się, że zakończy się to taką tragedią. Z pewnością to, co ich spotkało, będzie przestrogą dla innych. Ze wszystkich 12 osób zebranych przy stole, przeżyły tylko 3. Aż trudno uwierzyć w to, co się tam wydarzyło. 

Pewna rodzina z prowincji Heilongjiang w północno-wschodnich Chinach postanowiła wspólnie spotkać się na obiad. Przy stole zasiadło łącznie 12 osób, a jako danie główne podano popularną w ich kraju gęstą zupę z makaronem, czyli Suantangzi. Całe wydarzenie miało miejsce 5 października tego roku.

Rossmann wprowadza wielkie zmiany, seniorzy będą wściekli. Będziecie robić zakupy inaczej

Ze wszystkich osób zebranych podczas rodzinnego spotkania, trzy najmłodsze osoby odmówiły zjedzenia posiłku, ponieważ według nich, zupa smakowała dość dziwnie. Najmłodsi zawsze wybrzydzają podczas posiłków i jak się później okazało, tym razem uratowało im to życie. Wszyscy pozostali ze smakiem zjedli przysmak. Niestety zaraz po posiłku pojawiły się u nich pierwsze objawy. Wszyscy źle się poczuli, a ich stan zdrowia okazał się bardzo poważny.

Rodzina zjadła wspólny posiłek, nikt nie spodziewał się, że taki będzie finał

Wszyscy zostali objęci opieką medyczną i niestety w zaledwie tydzień po wspólnym rodzinnym spotkaniu, wszyscy zmarli. W związku z tym, od razu wszczęto dochodzenie, którego celem było ustalenie, co mogło zabić rodzinę. Śledczym szybko udało się ustalić, że to właśnie makaron w tej zupie okazał się śmiertelny.

Są już nieoficjalne informacje ws. zamknięcia pubów i restauracji. Padła data

Gospodyni domu postanowiła sama go przygotować. Użyła do tego zatem mąki kukurydzianej, która wcześniej była mrożona przez około rok. Z uwagi na tak długi czas przebywania w zamrażarce doszło do fermentacji produktu. W potrawie wytworzył się zatem toksyczny kwas bongkrek. Niestety na tę substancje nie ma lekarstwa, a dodatkowo jest ona odporna na temperaturę, przez co nawet podczas gotowania nie da się pozbyć jej zabójczych właściwości.

Rodzina niestety nie przeżyła tego obiadu. Specjaliści dodają, że początkowymi objawami zatrucia tym kwasem są bóle brzucha, pocenie się i osłabienie. Ostatecznie również śpiączka, wtedy już wiadomo, że śmierć może nastąpić w ciągu najbliższych 24 godzin.

Podano najnowsze informacje o stanie Maryli Rodowicz. W tle niewyobrażalne cierpienie i łzy
Wiemy, jak będzie wyglądał pogrzeb Dariusza Gnatowskiego. To po prostu straszne