Rusza nowa strona internetowa “Wspieraj seniora”. W jaki sposób można z niej skorzystać?

Wspieraj seniora
Wspieraj seniora

Podczas konferencji Marlena Maląg poinformowała o uruchomieniu nowej strony internetowej „Wspieraj seniora”. Jej celem jest pomoc osobom starszym w związku z wprowadzeniem nowych obostrzeń. Wiemy, w jaki sposób będzie można z niej skorzystać. Przedstawiamy szczegóły. 

Podczas dzisiejszej konferencji apelowano do seniorów o to, by w tym trudnym czasie pozostawali w swoich domach. W celu ułatwienia im tego uruchomiono specjalną stronę internetową, na której będą mogli uzyskać pomoc od wolontariuszy. Osoby należące do wolontariatu, będą zajmowały się dostarczaniem im potrzebnych zakupów i nie tylko. Pomoc dotyczy osób powyżej 70 roku życia. Przedstawiamy szczegóły dotyczące działania tej organizacji.

Młodzież nie wyjdzie z domu bez opieki dorosłych. Nowe obostrzenia bulwersują społeczeństwo

Wchodząc na stronę, ukazuje nam się napis, który zachęca seniorów do dzwonienia na dostępną infolinię. Tam powinniśmy zgłosić swoją decyzję o dobrowolnym pozostaniu w domu dla własnego bezpieczeństwa. Pracownicy odbierający telefon odsyłają sprawę wraz z naszym numerem telefonu i danymi do właściwej gminy i lokalnego ośrodka pomocy społecznej. W związku z tym w następnym etapie gmina kontaktuje się z seniorem i ustala potrzeby z gotowego katalogu. Przykładowo mogą to być: zakupy spożywcze, wyrzucenie śmieci, wizyta u lekarza czy wyprowadzenie psa.

Jak będzie funkcjonować strona „Wspieraj seniora”?

Po wszystkich ustaleniach gmina sporządza listę seniorów, którzy zgłosili potrzebę skorzystania z dostępnej pomocy i na jej podstawie przypisuje do każdego seniora osobę, która ma bezpośrednio zająć się pomocą. Do wolontariatu może zgłosić się każdy, kto tylko ma chęć niesienia pomocy innym.

Z ostatniej chwili: Zapadła decyzja ws. zamknięcia szkół i gastronomii. Jest oficjalne oświadczenie

Dzięki tej stronie osoby powyżej 70. roku życia nie będą musiały wychodzić ze swoich domów. W wyniku tego nie będą narażone na ryzyko zakażenia się. Marlena Maląg podczas apelu do seniorów powtarzała, że poprzez wspólne działanie i zobowiązanie nie zostaną pozostawieni sami sobie. Według niej inicjatywa „Wspieraj seniora”, to idealny egzamin z solidarności międzypokoleniowej.

„Drodzy, kochani seniorzy, zostańcie w domu, nie zostaniecie pozostawieni sami sobie. Poprzez działanie solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów, poprzez nasze wspólne działanie, zobowiązanie i podziękowanie, nie zostaniecie państwo sami. Nam zależy na tym, byście ten trudny czas państwo przeżyli w zdrowiu i przede wszystkim w poczuciu bezpieczeństwa, bo to dla każdego człowieka jest ważne” – mówi minister rodziny i polityki społecznej.

Krzysztof Bosak wypowiedział się w kwestii orzeczenia TK. Internauci oburzeni: "Wstydzę się swojego głosu w ostatnich wyborach"
Rodzina wspólnie jadła zupę. 9 osób nie żyje, wszystko przez makaron