Prezydent Andrzej Duda zarażony koronawirusem! Polacy martwią się o prezydenta

W dniu wczorajszym prezydent Andrzej Duda zgodnie z zaleceniami poddał się testowi na obecność koronawirusa. Dziś już wiemy, że wynik jest pozytywny! Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski przekazał, że „tworzona będzie zapewne lista kontaktów prezydenta”.

Dziś czyli 24.10.2020 r., prezydencki rzecznik Błażej Spychalski poinformował, iż „wczoraj prezydent Andrzej Duda miał wykonany test na obecność koronawirusa. Wynik okazał się pozytywny”. Spychalski zapewnił, że „prezydent czuje się dobrze” i dodał, że w związku z wykryciem infekcji u prezydenta sam poddaje się kwarantannie.

Andrzej Duda w piątek nadzorował budowę szpitala na stadionie Narodowym

Jeszcze wczoraj prezydent Andrzej Duda czuł się dobrze i nie podejrzewał, że może być chory na Covid-19. Dlatego w piątek był na stadionie narodowym PGN Narodowym, gdzie powstaje szpital tymczasowy dla osób chorych na koronawirusa. W związku z tym konieczne będzie stworzenie listy osób, które miały bezpośredni kontakt z Andrzejem Dudą. Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski, mówiąc o zakażeniu prezydenta Andrzeja Dudy, przyznał, że „to jest kwestia dla nas nowa”.

– To jest szpital, który ma stanowić zabezpieczenie, gdyby pandemia nadal rozwijała się w sposób bardzo szybki, bardzo zdecydowany, gdyby w szpitalach brakowało miejsc dla chorych, wtedy ten szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym będzie uruchomiony – mówił prezydent.

Współpracownicy prezydenta na kwarantannie

W związku z potwierdzeniem u prezydenta Andrzeja Dudy obecności koronawirusa najbliżsi współpracownicy podają się kwarantannie. Również tenisistka Iga Świątek, która widziała się w piątek z prezydentem musi pozostać w izolacji domowej. Prezydent dzień przed wykryciem w niego koronawirusa wręczał odznaczenie zwyciężczyni turnieju French Open Idze Świątek oraz jej ojcu. Iga zapewnia jednak, że ani ona, ani członkowie jej teamu nie maja objawów koronawirusa. Jak przekazała, w związku z procedurami ona i jej zespół poddał się kwarantannie.

Coraz więcej celebrytek zajmuje stanowisko w sprawie aborcji - Katarzyna Zielińska dzieli się z fanami swoją historią