Koniecznie zrób to przed Dniem Wszystkich Świętych. Radzimy, jak nie zostać z ręką w nocniku 1 listopada

Wszystkich Świętych 1 listopada 2020

Dzień Wszystkich Świętych będzie w tym roku szczególny. W związku z obecną sytuacją jest bowiem wielką niewiadomą, jak 1 listopada będzie wyglądał. My natomiast zebraliśmy szereg wskazówek, z których warto skorzystać, by ten dzień nie był dla Was jednym z najgorszych.

Do pierwszego listopada został zaledwie tydzień. Miliony Polaków planują odwiedziny na grobach najbliższych. Kolejne obostrzenia sprawiają jednak, że nie do końca wiadomo, na ile będzie to możliwe. Trudno również przewidzieć, jakie tłumy spotkamy na cmentarzach.

1 listopada: koniecznie zrób to przed Dniem Wszystkich Świętych – poradnik

Tuż przed Wszystkich Świętych warto zadbać o najważniejsze sprawy. Tuż przed Świętem lub w jego dzień, może to być bardzo trudne do wykonania. Ba!  W związku z niepewną sytuacją w kraju wielu rzeczy może nie udać się załatwić.

Przepis na kotlety siekane to nasza dzisiejsza propozycja na niedzielny obiad - sprawdź koniecznie

Warto zatem już, teraz – przezornie – zanim nadejdzie Dzień Wszystkich Świętych, wykonać kilka kluczowych rzeczy. Przede wszystkim zaopatrzyć się w niezbędne na 1 listopada rzeczy i akcesoria. Im bliżej bowiem do końca miesiąca, tym większe będą kolejki, a kwiaty i znicze będą coraz droższe. Dodatkowo – w gigantycznych kolejkach – zwiększa się ryzyko zarażenia wirusem. Jak najszybciej zrób zatem następujące rzeczy:

  • Zakup znicze i kwiaty tak szybko, jak to możliwe. Im dłużej pozostało bowiem do 1 listopada, tym taniej je dostaniesz
  • Przygotuj ciepłe ubrania. Temperatury na przełomie października i listopada mogą spaść do nawet zaledwie kilku stopni na plusie
  • Jeśli to możliwe, zaplanuj wizyty na cmentarzach, na których masz swoich bliskich tak, by nie trafić na „godziny szczytu”. Warto przyjść wczesnym rankiem lub wieczorem – między 19-21
  • Zrezygnuj z dalekich wyjazdów na groby bliskich, np. kilkaset kilometrów. W tym roku modlitwa za ich dusze w domu będzie znacznie rozsądniejszym rozwiązaniem
Głaszczesz kota po brzuchu? Popełniasz poważny błąd, konsekwencje mogą być straszne

Warto zachować rozsądek w Dzień Wszystkich Świętych

Tegoroczny 1 listopada będzie dla wielu całkiem inny, niż w poprzednich latach. Tak poważnego zagrożenia nie mieliśmy przecież od dawna. Już teraz wielu przedstawicieli kościoła zachęca jednak, by odwiedzić bliskich tylko spoczywających w najbliższych lokalizacjach.

W dobie kolejnych obostrzeń nie będzie łatwo normalnie funkcjonować. Warto jednak pamiętać, że zostały one wprowadzone w związku z błyskawicznie rosnącą liczbą zakażeń. Jeśli wszyscy będziemy przestrzegać surowych zasad, również 1 listopada, zapewne już za kilka miesięcy wszystko znów wróci do normy.

Przepis na szarlotkę z cynamonem to idealne ciasto na długie jesienne wieczory