Jeden z ostatnich wywiadów Dariusza Gnatowskiego. „Nie miałem objawów”

Dariusz Gnatowski choroba Świat Według Kiepskich

Dariusz Gnatowski niezbyt często udzielał wywiadów w telewizji. Podobnie jak jego koledzy ze „Świata Według Kiepskich” – chociażby Ryszard Kotys. W końcowych latach życia robił to jednak nieco częściej, na przykład w kontekście problemów ze zdrowiem. Aktor ostrzegał innych.

Wieści o odejściu jednego z najpopularniejszych aktorów komediowych pięć dni temu wstrząsnęły krajem. Nawet ci, którzy od lat – z różnych powodów – nie oglądali sitcomu Polsatu, przyjęli informacje o śmierci Gnatowskiego z ogromnym żalem.

Magdalena Ogórek przekazała radosną nowinę. Dziennikarka jest wniebowzięta

Jeden z ostatnich wywiadów. Dariusz Gnatowski: nie było objawów

Aktor nie był egoistą. Po tym, jak omal nie odszedł z tego świata kilka lat wcześniej, postanowił nieco zwiększyć swoją aktywność w mediach. Nie po to, by złapać trochę blichtru, na którym mu specjalnie nie zależało. Po to natomiast, by uprzedzić rodaków, że brak uciążliwych objawów nie oznacza, że wewnątrz naszego organizmu nie czai się wyniszczająca choroba.

W programie „Pytanie na śniadanie„, leczący poważną odmianę cukrzycy, Dariusz Gnatowski opowiedział o tym, jak choroba stopniowo wyniszczała jego organizm podczas gdy… on sam nie miał o tym pojęcia. Poniższe słowa dają do myślenia.

Cukrzyca to podstępna choroba. Ona nie daje szczególnych objawów. Więc można nie mieć świadomości i tak właśnie było ze mną. Przez kilka lat choroba drążyła mój organizm, ale nie dawała objawów – przyznał w materiale TVP Dariusz Gnatowski.

Marta Kaczyńska o aborcji. Te słowa zdruzgotały Jarosława Kaczyńskiego

Choroba i śmierć legendy „Świata Według Kiepskich”

Przyznał jednak, że w końcu pojawiły się objawy, które go zaalarmowały. Kilka lat temu zaczął bowiem gorzej widzieć. Dopiero wówczas – po kilku latach choroby – Dariusz Gnatowski dowiedział się, co dzieje się w jego organizmie. Choć nie od razu, gdyż pierwszy lekarz „zapomniał” mu powiedzieć, że cierpi na przewlekłą chorobę. Poinformował aktora jedynie, że ma podwyższony cukier i przepisał jakieś tabletki. Dopiero gdy te się skończyły, Gnatowski udał się do znajomego lekarza. Ten przyznał: – Ty masz strasznie wysoki cukier, powinieneś być w szpitalu.

Dariusz Gnatowski z córką
Dariusz Gnatowski z córką

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Dariusz Gnatowski tuż przed śmiercią zdradził swoje największe marzenie. Córka nie zdążyła go spełnić

Z Bartoszem Żukowskim, Świat według Kiepskich

Z czasem gwiazdor Polsatu zaczął znacznie bardziej dbać o swoje zdrowie. Wdrożył zdrową dietę, zaczął uprawiać między innymi Nordic Walking (spacery z kijkami). Sytuacja zaczęła wyglądać znacznie lepiej – Gnatowski schudł kilkadziesiąt kilogramów, zaczął się czuć znacznie lepiej.

Demet Özdemir i Can Yaman - wywiad po polsku. Na YouTube pojawiło się hitowe nagranie

Tragedia stała się dopiero 5 lat później – w dobie zarazy, w październiku 2020 roku. Najprawdopodobniej jednak śmierć aktora miała zgoła inne przyczyny, niż cukrzyca, choć ta na pewno „nie pomogła”. Dariusz Gnatowski trafił do szpitala z ostrą niewydolnością oddechową, w wyniku której zmarł 20 października. Jeżeli mowa natomiast o chorobie, na którą zapadł znacznie wcześniej, warto wziąć sobie do serca ostrzeżenia aktora ze „Świata Według Kiepskich”. Jak przyznał, przez chorobę, którą przez długi czas ignorował, omal nie stracił nogi.

Najlepszy przepis na makaron z tuńczykiem - musisz tego spróbować!