Rząd PiS się rozpada? Główny koalicjant wydał oświadczenie

To wiadomość z ostatniej chwili. Przed chwilą Jarosław Gowin – lider Porozumienia – wydał oświadczenie w sprawie zakazu aborcji. Przypomnijmy, że jego ugrupowanie, obok Solidarnej Polski, to główny koalicjant Prawa i Sprawiedliwości.

Nie będzie przesadą, jeśli napiszemy, że rząd PiS rozpada się na naszych oczach. Jeśli bowiem Jarosław Kaczyński i jego ludzie nie wycofają się z tego, co Trybunał Konstytucyjny „klepnął” końcem ubiegłego tygodnia, nie tylko straci poparcie większości wyborców, ale i większość w Sejmie.

Przełomowe wieści. Zakaz aborcji zostanie anulowany szybciej, niż przewidywano?

Zakaz aborcji: rząd PiS się rozpada? Jarosław Gowin wydał oświadczenie

Gowin już nie po raz pierwszy pokazuje, że jego frakcja nie żartuje. Nie ulega wątpliwości, że jeśli Porozumienie wycofa się z koalicji, to „za” i „przeciw” zacznie rozważać również lekko skonfliktowany z Mateuszem Morawieckim Zbigniew Ziobro. Do tego dochodzi drastycznie spadające poparcie PiS w związku z gigantycznym strajkiem kobiet. Oświadczenie nie może u wyborców PiS budzić optymizmu. Co napisał Jarosław Gowin?

Zaskakujący apel Kai Godek do mężczyzn. Tym razem przesadziła, kobiety wpadną w szał

– Prawo musi stać na straży wartości. Ale prawo nie może zmuszać kobiet do heroizmu – przekazał lider „Porozumienia”. Poniżej zamieścił oświadczenie, w którym czytamy:

„Są sytuacje, gdy politycy stają wobec wyborów decydujących o sprawach życia i śmierci. Tak jest w przypadku przepisów o ochronie życia poczętego. Niedawny wyrok TK stawia przed klasą polityczną obowiązek nowelizacji ustawy. Każda decyzja Parlamentu wywoła silne emocje społeczne, bo Polacy – podobnie jak inne społeczeństwa Zachodu – są w tych kwestiach głęboko podzieleni. Dlatego potrzebujemy wzajemnego szacunku, woli zrozumienia argumentów drugiej strony i jasnego określenia własnego stanowiska.

Porozumienie Jarosława Gowina opowiada się za ochroną życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Do takiego stanowiska skłania nas nie tylko wiara chrześcijańska. Również z naukowego punktu widzenia poczęcie to jedyny niearbitralny moment, który uznać można za początek człowieka.

Opowiedzenie się za życiem może się jednak łączyć z poparciem dla rozmaitych rozwiązań prawnych. Szanując zasadę wolności sumienia, Porozumienie Jarosława Gowina skupia ludzi o różnych poglądach w tej sprawie. Jedni z nas opowiadają się za istniejącym przez przeszło ćwierć wieku kompromisem. Inni popierają całkowity zakaz aborcji. Jeszcze inni uważają za niedopuszczalną tzw. przesłankę eugeniczną, uchyloną właśnie przez TK”.

Jeden z ostatnich wywiadów Dariusza Gnatowskiego. "Nie miałem objawów"

Otopress.pl