Aplikacja mBank i serwis transakcyjny nie działa. Co się dzieje? [25.10.2020]

mBank nie działa 25 października 2020 i Santander Bank Polska z problemami
mBank i Santander Bank Polska z problemami

Aplikacja mBank i serwis transakcyjny banku nie działają w nocy 25 października 2020. Co się dzieje? Czy w jednym z największych polskich banków jest kolejna przerwa techniczna? Wyjaśniamy, co się dzieje.

Przerwy techniczne to norma w funkcjonowaniu bankowości internetowej. Czołowe instytucje finansowe ogłaszają je nawet kilka razy w miesiącu, celem konserwacji i przeprowadzania niezbędnych prac, w wyniku których nasze pieniądze są jeszcze lepiej zabezpieczone. Dlaczego tym razem nie działa mBank?

mBank – 25 października 2020 nie działa aplikacja i serwis transakcyjny

Otóż, jak mBank poinformował już kilka dni temu, w nocy z piątku na sobotę (25 października 2020) aplikacja i serwis transakcyjny mogą nie działać. Wszystko to w związku z pracami konserwacyjnymi przeprowadzanymi na oprogramowaniu. Problem może dotyczyć również kart płatniczych.

Prace techniczne prawie zawsze odbywają się w późnych godzinach nocnych. Wszystko to po to, by jak najmniej klientów napotkało na niedogodności. Dzisiejsza przerwa techniczna nie potrwa długo. Kiedy usługi mBanku znów zaczną działać?

Według dokładnych informacji między godziną 2:00 a 8:00 nie będzie możliwe zapłacenie kartą, skorzystanie z bankomatu ani wpłacenie gotówki. W godzinach od 2:00 do 10:00 klienci nie zalogują się do swojego konta internetowego oraz nie skorzystają z aplikacji mobilnej. Między 1:30, a 10:30 nie będzie także możliwe złożenie żadnego wniosku.

Bank poinformował ponadto, że na chwilowe problemy mogą natknąć się również klienci biznesowi. Ci korzystający z usług dla małych i średnich firm, w godzinach 2.00 – 8.00 nie zapłacą kartą. Natomiast pozostałe kanały dostępu będą działały bez zmian, w tym mBank CompanyNet.