Przełomowe wieści. Zakaz aborcji zostanie anulowany szybciej, niż przewidywano?

Zakaz aborcji anulowany aborcja najnowsze informacje

Zakaz aborcji, który w praktyce stał się faktem po najnowszym orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, może zostać anulowany szybciej, niż ktokolwiek przypuszczał. Najnowsze informacje nie pozostawiają bowiem złudzeń. Kobiety mogą z optymizmem patrzeć w przyszłość, rząd dostał alarmujący komunikat.

Aż trudno uwierzyć, jak gigantyczny sprzeciw wywołała decyzja jednego z najważniejszych organów w państwie. Politycy już od kilku lat majstrują przecież przy prawie aborcyjnym. Tym jednak razem sprawa jest na tyle poważna, że protestują niemal wszystkie kobiety.

Marta Kaczyńska o aborcji. Te słowa zdruzgotały Jarosława Kaczyńskiego

Aborcja: błyskawiczny krok w tył? Zakaz aborcji może zniknąć szybciej, niż się wydawało

Od początku rządów Prawa i Sprawiedliwości wiadomo było, że aborcja prędzej czy później będzie tematem, którym władza się na poważnie zajmie. Eksperci sceptyczni wobec rządów konserwatystów nie mają wątpliwości, że prezes Kaczyński niejako odpłacił się hierarchom kościoła za wieloletnie wsparcie. Jednakże nie przewidział chyba, jak samobójczy będzie to ruch. Najnowsze informacje pokazują to jak na dłoni.

Rządzącym wydawało się bowiem, że – posiadając ogromne, ponad 40-procentowe poparcie – mogą zrobić wszystko, bez boleśniejszych dla siebie konsekwencji. Polacy są przecież władzy wdzięczni chociażby za liczne programy socjalne. Ale zakaz aborcji przebrał miarkę. Stwierdzamy to nie tylko po skali protestów, ale i… najnowszym sondażu. Co oznacza on dla obozu Jarosława Kaczyńskiego?

Magdalena Ogórek przekazała radosną nowinę. Dziennikarka jest wniebowzięta

PiS się wycofa, bo nie ma wyjścia

Otóż, jak podał między innymi serwis gazeta.pl, poparcie dla PiS-u spadło niemal z dnia na dzień. I to – w skali ogółu poparcia – bardzo znacząco. – Z sondażu Estymator dla „Do Rzeczy” wynika, że na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby 39,8 proc. ankietowanych (spadek o 3,1 pkt. proc.), co przełożyłoby się na 220 mandatów. Tym samym klub straciłby w Sejmie większość – czytamy w najnowszym sondażu.Wyniki opublikowano tuż po ogłoszeniu wyroku TK. Teraz – wszystko na to wskazuje – będzie dużo, dużo gorzej. Kobiety mogą być pewne jednego:

Mianowicie, zakaz aborcji zostanie wycofany i to szybciej, niż Kaczyńskiemu się wydawało. Jeśli nie nastąpi to w najbliższych dniach lub tygodniach, w wyniku wspaniałomyślnej refleksji PiS-u, stanie się to za 3 lata. To właśnie wówczas odbędą się kolejne wybory parlamentarne. Tych – nikt nie powinien mieć co do tego wątpliwości – znienawidzony przez miliony kobiet rząd, nie wygra na pewno.

Jeden z ostatnich wywiadów Dariusza Gnatowskiego. "Nie miałem objawów"

Politycy frakcji rządzącej i eksperci z nimi współpracujący, bez wątpienia mają tego świadomość. Przy Nowogrodzkiej najpewniej trwa zatem intensywna burza mózgów. Władza musi tylko znaleźć sposób, by rakiem wycofać się z samobójczych działań i odzyskać nieco zaufania rozwścieczonych mas, nie narażając się jednocześnie skrajnie konserwatywnej części społeczeństwa. Będzie to trudne, jednak rząd nie ma wyjścia. Powrót do kompromisu aborcyjnego jest PiS-owi potrzebny jak powietrze. W innym przypadku, konserwatywny rząd pójdzie na dno w sposób nie mniej spektakularny, niż legendarny brytyjski transatlantyk.

Przepis na fit batony bounty to ostatni HIT Instagrama! Musisz ich spróbować, są nieziemskie