Roksana Węgiel poparła strajk kobiet? Roxie zamieściła wymowne zdjęcie

Roxie Roksana Węgiel strajk kobiet

Zaskakujący post pojawił się na Instagramie Roxie. 15-letnia Roksana Węgiel od kilku dni nie zamieszczała na swoim profilu nowych zdjęć. Dziś jednak – w dobie strajku kobiet – postanowiła przerwać absencję.

Strajk kobiet trwa w całym kraju. Najbardziej zauważalny jest w Warszawie, gdzie kobiety oraz solidaryzujący się z nimi panowie robią wszystko, by władza nie przeoczyła ich sprzeciwu. Dziś chociażby protestujący zablokowali ruch w stolicy na kilka godzin.

Podobnie było na przykład w Trójmieście. Kobiety żądają, by rząd zrobił wszystko, by anulować skutki czwartkowego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Nie będzie to łatwe, ale wciąż nie tracą nadziei. Tym bardziej, że do protestów przyłącza się coraz więcej osób.

Roksana Węgiel na Instagramie: dodała wymowne zdjęcie

Roxie przez wielu wciąż postrzegana jest jako ta mała dziewczynka, którą zobaczyliśmy kilka lat temu w „The Voice Kids”. Utalentowana wokalistka z Jasła na naszych oczach staje się jednak kobietą. W styczniu skończyła 15 lat. Dziś, gdy strajk kobiet ogarnął całą Polskę, na Ista zamieściła zdjęcie opisane czarno-czerwonymi serduszkami. To barwy ogólnokrajowego protestu przeciwko całkowitemu zakazowi aborcji.

Fotki Roksana Węgiel nie opisała żadnymi słowami. Te jednak zdają się daremne. Tym bardziej, że – z racji na wiek artystki – mogłoby to wywołać niepotrzebne kontrowersje. Poniżej zdjęcie, o którym mowa.

Roksana Węgiel Roxie protest kobiet Instagram

Strajk kobiet 2020: bunt po kontrowersyjnym orzeczeniu TK

Protesty kobiet w Polsce organizowane są już od wielu lat. Jednakże w 2020 roku po raz pierwszy przybrały taką skalę. Nie mamy już bowiem od czynienia z szumnymi zapowiedziami polityków partii rządzącej, ale z wiążącym „wyrokiem” Trybunału Konstytucyjnego.

Kobiety wiedzą, że w tej chwili decyzja o tym czy chcą urodzić dziecko, czy też nie, nie należy do nich, a do państwa. Nic więc dziwnego, że stawiają kategoryczny sprzeciw. Tradycyjnie do strajku przyłączyli się politycy lewicowo-liberalnych opcji, celebryci, aktorzy i właściwie przedstawiciele każdej gałęzi rozrywki i życia publicznego. Nie wiadomo oficjalnie, czy strajk kobiet poparła Roksana Węgiel. Wszystko jednak wskazuje na to, że tak.