Z ostatniej chwili: Jarosław Kaczyński przerywa milczenie ws. strajku. Jest oficjalne oświadczenie

Jarosław Kaczyński

Na profilach społecznościowych Prawa i Sprawiedliwości pojawiło się właśnie oficjalne oświadczenie prezesa. Jarosław Kaczyński osobiście wygłosił swoje stanowisko ws. strajku kobiet. Odniósł się w nim do orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego i otaczających całą Polskę strajków.

Jarosław Kaczyński zaczął swoje oświadczenie od tego, że orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, które stwierdza, że aborcja z przyczyn ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu jest niezgodna z konstytucją. Oświadczył, że w tej sytuacji wyrok TK nie mógł być inny, a jego treść jest w pełni zgodna z ustawą zasadniczą.

Wiadomo już, którzy uczniowie pierwsi wrócą do szkół. Padła konkretna data otwarcia szkół

Jarosław Kaczyński wydał oficjalne oświadczenie, jest na nagraniu

Jarosław Kaczyński oświadczył, że Konstytucja została uchwalona jeszcze za czasów, kiedy w parlamencie największą rolę odgrywała lewica.

– Przypomnę, że ta Konstytucja została uchwalona przez parlament lat 93-97, uchwalona w 1997 roku. Był to parlament w którym bardzo dużą przewagę miała lewica – powiedział prezes PiS.

Jarosław Kaczyński oświadczył, że wyrok Trybunału Konstytucyjnego jest tylko pretekstem, do gwałtownych protestów, które wybuchły w tak trudnej obecnie sytuacji w Polsce, wywołanej epidemią koronawirusa.

Gwiazda "M jak miłość" pobita na strajku, są wstrząsające zdjęcia. Poszła tam z ciążowym brzuchem

– Te demonstracje będą kosztowały życie wielu ludzi. ci którzy do nich nawołują i ci którzy w nich uczestniczą sprowadzają niebezpieczeństwo powszechne, a więc dopuszczają się przestępstwa, poważnego przestępstwa. Władze mają nie tylko prawo, ale i mają obowiązek przeciwstawiania się tego rodzaju wydarzeniom – powiedział.

Kaczyński odniósł się także do protestów w Kościołach i ocenił je jako skandaliczne. Podkreślił, jak ważny w polskiej kulturze jest Kościół, że jest podstawą systemu moralnego.

– Depozyt moralny, który jest dzierżony przez Kościół to jedyny system moralny który jest powszechnie znany. Jego odrzucenie to nihilizm. Ten nihilizm widzimy u protestujących w sposobie wyrażania w ekspresji, niebywałej wręcz wulgarności, w tym wszystkim co pokazuje bardzo niedobre strony części naszego społeczeństwa – powiedział.

Kaczyńska po latach od ślubu dalej nie mieszka z mężem, ma już dość. Prawda o jej małżeństwie zszokuje wielu

Oświadczył także, że państwo musi stawić opór protestującym.

Trzeba się temu przeciwstawić. To obowiązek państwa, ale także obowiązek nasz, obowiązek obywateli. W szczególności musimy bronić polskich kościołów, musimy ich bronić za każdą cenę. Wzywam wszystkich członków Prawa i Sprawiedliwości i wszystkich nas popierających by wzięli udział w obronie Kościoła – oświadczył Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński powiedział także, że protest przeciwko wyrokowi TK jest atakiem na Polskę.

– Ten atak, jest atakiem, który ma zniszczyć Polskę, ma doprowadzić do triumfu sił, który w gruncie rzeczy zakończy historię narodu polskiego, tak jak dotąd żeśmy go postrzegali – powiedział.

Nagranie możecie obejrzeć poniżej.

Jackowski przewidział wojnę w Polsce? Najnowsza wizja poraża, mają się dziać straszne rzeczy
Ale wstyd. Kompletnie pijany Michał Wiśniewski zrobił to na oczach dzieci, totalny upadek