Mateusz Morawiecki komentuje decyzje TK i trwające protesty. „To burzy ład społeczny”

Mateusz Morawiecki
Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki postanowił odnieść się do sytuacji, jaka ostatnio panuje w naszym kraju. W związku z decyzją Trybunały Konstytucyjnego na ulice większości miast w Polsce wyszło tysiące protestujących osób. Niewątpliwie sytuacja powoli wymyka się spod kontroli. Premier komentuje. 

Mateusz Morawiecki odniósł się do ostatnich wydarzeń w naszym kraju. Protesty kobiet walczących o swoje prawa trwają już od kilku dni i nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie miały dobiec końca. Sytuacja wygląda naprawdę poważnie, w wyniku zgromadzeń dochodzi nawet do aktów wandalizmu. Od jutra na ulice miast jako wsparcie policji ma dołączyć również wojsko.

Sylwia Peretti z programu "Królowe życia" o tym, co było jej największym kompleksem. Pokazała zdjęcie przed zabiegiem

Podczas protestów wulgarne hasła są, zdaje się najmniejszym problemem. Dochodzi do licznych zamieszek i blokowania całych miast. Obywatele naszego kraju są wyraźnie przerażeni tym, co się dzieje. Premier postanowił zatem przypomnieć protestującym, że nowa ustawa nadal dopuszcza możliwość przerywania ciąży, w sytuacji, gdy stanowi ona zagrożenie dla życia i zdrowia kobiety, a także, gdy uzasadniono, że pochodzi ona z czynu zabronionego.

Mateusz Morawiecki o trwających protestach

Polityk informuje o rozszerzeniu dostępu do badań prenatalnych dla wszystkich ciężarnych kobiet. Dodał również, że nikogo nie powinno zmuszać się do heroizmu, dlatego w zapisie o zdrowiu i życiu kobiety nic się nie zmieniło.

Stan Borys przeszedł poważną operacje. Jego ukochana zdradziła, w jakim jest stanie. Wciąż boi sie o jego zdrowie

„Wolność wyboru jest rzeczywiście kwestią fundamentalną, ale zgodzimy się chyba wszyscy z tym, że żeby realizować prawo do wyboru, trzeba żyć. Kto nie żyje, z tego prawa nie skorzysta. (…) Każdy, dla którego Rzeczpospolita jest wartością, powinien starać się uspokoić obecną sytuację” – mówił.

W swojej wypowiedzi Mateusz Morawiecki podkreślił również, że nie akceptuje ataków agresji, napaści i wandalizmu.  Zaapelował o wykluczenie wszelkiej agresji w życiu społecznym, a także o wzajemny szacunek. Podziękował również rodzinom, które w tym trudnym czasie zachowują spokój.

„To nie powinno mieć miejsca, bo burzy ład społeczny. Protesty powinny odbywać się z przestrzeganiem zasad, jakie obowiązują w czasie epidemii” – podkreślił.

PiS reaguje na ataki na kościoły. Dariusz Matecki: tworzymy grupy szybkiego reagowania
Roksana Węgiel poparła strajk kobiet? Roxie zamieściła wymowne zdjęcie