Wiadomo już, którzy uczniowie pierwsi wrócą do szkół. Padła konkretna data otwarcia szkół

wiadomości

Wiadomości z ostatniej chwili. Minister edukacji Przemysław Czarnek, poinformował właśnie, którzy uczniowie jako pierwsi powrócą do placówek edukacyjnych. Padła też konkretna data otwarcia szkół. Czarnek zapewnił, że szkoły są bezpieczne i stanowią zaledwie 2% ogólnej liczby przypadków zakażeń.

Minister edukacji przekazał najnowsze wiadomości ws. szkół, które nurtują obecnie wielu rodziców. Czarnek podkreślił, że szkoła jest nie tylko nauczaniem w samym budynku, ale jest także mobilnością, która ma wpływ na dalsze rozprzestrzenianie się pandemii koronawirusa.

GIS pilnie wycofuje ze sklepów popularne mięso. Pod żadnym pozorem go nie jedz

Minister edukacji przekazał wiadomości ws. szkół, padła data otwarcia

– Jesteśmy przekonani, że nic nie zastąpi kontaktu bezpośrednio uczenia z nauczycielem, dlatego mam nadzieję, że jak najszybciej wrócimy do nauczania stacjonarnego wszystkich uczniów – powiedział Czarnek.

Minister poinformował, że w pierwszej kolejności do szkół wrócą ci uczniowie, którzy tego najbardziej potrzebują, czyli maturzyści, uczniowie klas 8 i szkół zawodowych, czyli ci, przed którymi są egzaminy. Oświadczył także, że ma nadzieje, że szkoły zostaną dla nich otwarte już 8 listopada, ale podkreślił, że wszystko tak naprawdę zależy od rozwoju sytuacji epidemiologicznej.

Wstrząsająca prawda o dzieciach Magdy Gessler wychodzi na jaw. Jedno z nich nie żyje

– Nie wiem, jak długo pozostaniemy w trybie edukacji zdalnej, najszybciej jak to tylko możliwe do szkoły będą wracać roczniki, które najbardziej tego potrzebują. Mam nadzieję, że 8 listopada część uczniów wróci do szkół – poinformował podczas konferencji minister edukacji Przemysław Czarnek.

Minister przekazał także, że wydano już pół miliarda złotych na wprowadzenie nauczania zdalnego i że trwają właśnie pracę nad zmianą programową. Ma ona dotyczyć określenia zakresu egzaminów, wiedzy, która jest konieczna do jego zdania,  by cały materiał, który jest omawiany podczas nauki zdalnej był adekwatny do egzaminu.

Andrzej Duda podpisał! Ustawa wchodzi w życie następnego dnia po jej ogłoszeniu
Polacy znowu zostaną zamknięci w domach?! Padła konkretna data, będą kolejne obostrzenia
Krzysztof Jackowski miał straszną wizję o przyszłości Kaczyńskiego i jego partii. Finał będzie tragiczny?
Przed chwilą Morawiecki wygłosił pilny apel do wszystkich Polaków. Chodzi o strajk i wirusa, przygotowują kraj na najczarniejszy scenariusz