Spytali 13-letnią córkę Marty Kaczyńskiej o aborcję. Odpowiedziała tak, że aż nas zatkało

Marta Kaczyńska
Marta Kaczyńska

Marta Kaczyńska słynie ze swoich konserwatywnych poglądów, o czym już niejednokrotnie mieliśmy okazje się przekonać. W związku z tym wielu zastanawiało się, jakie jest jej zdanie w kwestii aborcji. Jej córka również postanowiła się do tego odnieść. Jej słowa zaskoczyły. 

Marta Kaczyńska w jednym ze swoich felietonów postanowiła poruszyć temat związany aborcją. Poinformowała wtedy, że według jej opinii całkowity zakaz przerywania ciąży skazuje wiele kobiet na aborcyjne podziemie. Sprowadza to również bezpośrednie niebezpieczeństwo dla ich zdrowia i życia. Podsumowując, stwierdziła, że to rozwiązanie jest zwyczajnie okrutne wobec rodzin.

Jakub Żulczyk po prostu pękł. Twórca "Ślepnąc od świateł" wulgarnie podsumował Kaczyńskiego

Podobne zdanie mieli z resztą jej rodzice. Maria Kaczyńska twierdziła, że zdarzają się w życiu różne sytuacje, w których życie matek jest priorytetem i należy je ratować. Ważne według niej było również to, by nie żądać od skrzywdzonych kobiet, które zaszły w ciąże w wyniku przestępstwa tego, by urodziły to dziecko. Lech Kaczyński twierdził z kolei, że nie wolno naruszać osiągniętego 14 czy 15 lat temu kompromisu.

Marta Kaczyńska przekazała córce swoje poglądy?

Martyna Dubieniecka chętnie udziela się na swoim profilu na Instagramie. Młoda dziewczyna relacjonuje na nim swoje wyjazdy na zawody jeździeckie i dzieli swoimi sukcesami z szerszym gronem. Co jakiś czas odpowiada również na pytania obserwatorów. Zazwyczaj dotyczą one właśnie jazdy konnej, ale w obliczu aktualnej sytuacji jedna z osób postanowiła ją zapytać, co sądzi na temat aborcji.

Tomasz Sekielski udostępnił szokujące nagranie z Kaczyńskim. Panika przy Nowogrodzkiej

Nastolatka ku zdziwieniu innych postanowiła odpowiedzieć na to pytanie, choć mogła je zignorować. W swojej odpowiedzi napisała „Nie odpowiem, bo jak odpowiem, to zaraz będzie wszędzie”. Jak widać, dziewczyna zdaje sobie sprawę z tego, że wszystko, co mówimy, ma jakieś konsekwencje.

Marta Kaczyńska na pewno jest dumna z córki, że ta nie dała się sprowokować. Być może wnuczka Lecha i Marii ma poglądy podobne jak oni sami. Wprawdzie mając dopiero 13 lat ma jeszcze czas na zastanawianie się nad takimi rzeczami, ale jak widać, swoje zdanie na ten temat już ma.