Polacy dostaną od rządu po 5 tysięcy złotych przez wirusa. Wiadomo, komu się należą pieniądze

Pieniądze komornicy
Pieniądze

W obliczu sytuacji, z jaką obecnie się zmagamy, wszystkie pieniądze są na wagę złota. Ponownie wiele branż dotyka ogromny kryzys, dlatego Mateusz Morawiecki zaproponował kolejny dodatek wynoszący tym razem 5 tysięcy złotych. Żeby go otrzymać, trzeba jednak spełnić kilka warunków. 

Choć mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają, to chyba każdy zgodzi się, że bez nich również nie jest się szczęśliwym. Pierwsza fala wirusa spowodowała w naszym kraju ogromny kryzys, który doprowadził wielu przedsiębiorców do bankructwa. Niektórym z nich cudem udało się jakoś wytrwać, ale niestety nadeszła druga fala.

Z uwagi na nowe obostrzenia znowu zamknięto między innymi siłownie, przez co ponownie wielu straciło prace. Cierpi również branża gastronomiczna, ponieważ od soboty wydawane są tam tylko posiłki na wynos, co znacznie zmniejsza ich przychody. Wielu już zaczyna się obawiać tego, co będzie dalej. Dlatego premier postanowił poinformować o dostępnej pomocy dla wszystkich poszkodowanych z przyczyn wirusa.

Komu należą się dodatkowe pieniądze? Jest jeden ważny warunek

Mateusz Morawiecki podczas wtorkowej przemowy opowiedział o tym, w jaki sposób rząd ma zamiar wesprzeć przedsiębiorców. Pojawiła się propozycja zwolnienia ze składek ZUS w listopadzie, wypłaty postojowego i zwolnienia z opłaty targowej za cały 2021 rok. Oprócz tego zapowiedział również, że niektórzy będą mogli ubiegać się o bezzwrotną pożyczkę w wysokości właśnie 5 tysięcy złotych.

Pola Raksa na dobre zniknęła z mediów. Wiemy, co się z nią teraz dzieje

Ta pomoc należy się jednak jedynie małym firmom, które zostały dotknięte kryzysem. Jarosław Gowin informuje, że ten projekt jest dopiero w toku prac dzisiejszych i jutrzejszych i zostanie uzupełniony o komponent, którym są wspomniane wcześniej fundusze. Odniósł się również do tego, jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać te pieniądze.

Podstawowym warunkiem, jaki trzeba spełnić to spadek przychodów rok do roku o 40 procent, podczas gdy „wcześniej spadki uprawniające do sięgania po pomoc były znacznie wyższe”. W związku z tym nie każdy będzie mógł ubiegać się o dodatkową pomoc.

Chylińska pokazała zdjęcie po tym, jak prawda o jej dzieciach wyszła na jaw. Z miejsca podbiła sieć