Pola Raksa na dobre zniknęła z mediów. Wiemy, co się z nią teraz dzieje

Pola Raksa
Pola Raksa

Pola Raksa była jedną z najpopularniejszych aktorek. Pierwszą rolę w filmie otrzymała w 1960 roku. Przez lata odegrała wiele wspaniałych ról, jednak nagle zupełnie zapadła się pod ziemie i przestała udzielać w mediach. Co dziś się z nią dzieje? 

Pola Raksa największą popularność zdobyła dzięki wcieleniu się w postać Marusi w serialu „Czterej pancerni i pies”. To właśnie po odegraniu tej roli była u szczytu swojej sławy, choć dziś twierdzi się, że zagranie tej postaci zrujnowało jej karierę. Wszystko przez to, że zaczęła być utożsamiana z bohaterką, w którą się wcieliła i wszyscy postrzegali ją właśnie przez pryzmat narzeczonej Janka.

Chylińska pokazała zdjęcie po tym, jak prawda o jej dzieciach wyszła na jaw. Z miejsca podbiła sieć

W wyniku tego nie mogła już liczyć na żadne poważne angaże, ponieważ nikt nie chciał jej oglądać w innych filmach. Ze względu na swoją delikatną urodę zawsze dostawała role pięknych kobiet, które według niej były proste. Zupełnie czegoś innego oczekiwała od bycia aktorką. Zaszufladkowanie do jednego typu ról bardzo jej umniejszało.

„Żaden aktor nie godzi się chętnie na takie ograniczenie emploi” – mówiła w jednym z wywiadów.

Pola Raksa nagle zniknęła z mediów. Co dziś się z nią dzieje?

„Mnie takie ograniczenie spotkało już w początkach pracy zawodowej. Po moich pierwszych filmach uznano, że powinnam grać wyłącznie postacie dziewcząt pięknych, prostych, o łagodnym sercu, a więc typ ról, które określa się mianem ‚pierwsza naiwna’. Tak zaszufladkowany aktor zaczyna wzdychać do ról czarnych charakterów” – wyznała.

Kaczyński wypowiedział wojnę, kibole przed kościołem pokazali mu, co myślą. Jest zdjęcie

Twierdzi się, że to właśnie przez to, że nie mogła się spełniać w innych rolach, postanowiła na dobre zrezygnować z dalszego rozwoju kariery. W połowie lat 90. na dobre zniknęła z mediów. Nigdzie się nie pokazywała, nie udzielała wywiadów. Wiadomo jednak, że Pola Raksa zaczęła wtedy zajmować się projektowaniem ubrań.

Od momentu decyzji o wycofaniu się z mediów bardzo pilnuje swojej prywatności. Mimo wielu propozycji wywiadów czy nawet powrotu na ekran nigdy na nic się nie zgodziła. Dziś wiedzie spokojne życie w swoim domu pod Legionowem.

Nie żyje uczestniczka "The Voice Kids". Produkcja programu przekazała tragiczne informacje
TVN przekazał właśnie kolejne rozporządzenie rządu. Nowy zakaz od dziś do 10 listopada