Polsat przekazał nieoficjalne informacje ws. 1 listopada i nowych obostrzeń. Rząd planuje zmiany w zarządzaniu epidemią

wiadomości
PILNE

Polsat przekazał nieoficjalne informacje ws. 1 listopada i nowych obostrzeń. Poinformowali, że rząd czeka na efekty wprowadzonych obostrzeń i planuje kolejne zmiany w zarządzaniu epidemią. Dziennikarze ustalili, że więcej chorych ma trafiać do izolatoriów, a nie szpitali.

Wczoraj Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 16 300 nowych przypadkach zakażeń, wykonano 66 tysięcy testów. Polsat ustalił, że choć jest to duża liczba, to i tak znajduje się w dolnych granicach przewidywań rządu. Czarny scenariusz zakładał, że wczoraj miało paść 20 tysięcy zakażeń.

Duda rozmawiał o aborcji z Polsatem, żona zabrała mu słuchawkę. Po jej słowach widzów musiało zatkać

Polsat nieoficjalnie ustalił, co z 1 listopada i nowymi obostrzeniami

Polsat ustalił, że jeśli dziś i jutro liczba nowych zakażeń nie wzrośnie drastycznie, Mateusz Morawiecki nie ogłosi żadnych nowych obostrzeń w tym tygodniu. Ponadto dziennikarze ustalili, że rząd nie planuje zamknięcia zakładów fryzjerskich, salonów kosmetycznych i innych miejsc z branży beauty.

Najwięcej emocji budzi kwestia zbliżającego się Święta Zmarłych i pojawiających się informacjach o drugim lockdownie i zamknięciu cmentarzy. Polsat ustalił, że mają one pozostać otwarte, ale rząd będzie zachęcał do unikania spotkań z rodziną i znajomymi, a także żeby wizyty na cmentarzach rozkładać na kilka dni.

Nie żyje uczestniczka "The Voice Kids". Produkcja programu przekazała tragiczne informacje

Poinformowano także, że Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego czeka na efekty wprowadzonych w ubiegłą sobotę nowych obostrzeń, takich jak zakaz imprez, nauka zdalna czy apele do seniorów o pozostanie w domu. Szacuje się, że powinny one być zauważalne po mniej więcej 14 dniach od wejścia w życie.

Już teraz zespół kryzysowy wprowadza i planuje kolejne zmiany w zarządzaniu epidemią. Rządowi eksperci są zdania, że zbyt wielu zakażonych trafia do szpitali, a osoby, które przechodzą koronawirusa w łagodny sposób, powinny trafiać do izolatoriów. Dlatego rząd pracuje nad rozbudowaniem sieci takich miejsc. Mają w planach przekształcanie hoteli na izolatoria, dzięki czemu odciążone zostałyby szpitale, a jednocześnie miałoby to być dużym wsparciem dla branży hotelarskiej, bo koszty pobytu zakażonych ma pokrywać NFZ.

Jest kosmiczna afera. Julia Wieniawa publicznie zwyzywała Kaczyńskiego tak, że odbiera mowę
Tak teraz przed Wszystkimi Świętymi wygląda grób Pawła Królikowskiego. Przygnębiające
W środku nocy Magda Gessler opublikowała szokujące zdjęcie. Z miejsca rozpętała burzę
Ostra awantura o aborcję w Sejmie, Kaczyński przy mikrofonie stracił nad sobą panowanie. Zaczął wszystkim ubliżać