TVN przekazał właśnie kolejne rozporządzenie rządu. Nowy zakaz od dziś do 10 listopada

TVN
TVN

TVN poinformował właśnie o kolejnym rozporządzeniu, które wchodzi w życie od dziś. Dla wielu może być to spore utrudnienie, które obowiązywać ma do 10 listopada. Chodzi o loty do polski z innych krajów. Lista państw, z których nie można przylecieć do polski, rozszerzyła się o kolejne pozycje. 

TVN przekazał informacje o nowym rozporządzeniu rządu. W tym opublikowanym jakiś czas temu na liście państw, z których nie można przylecieć do polski, znajdowało się 29 krajów. Teraz z kolei ta liczba wzrosła do 34. W związku z tym już na ten moment odwołano wiele lotów.

Prezenter TVP nie wytrzymał na wizji i powiedział prawdę o wyroku TK. Wszystkich zatkało, wyrzucą go na bruk?!

Wykaz tych państw sporządzono na podstawie najnowszych danych, które opublikowało Europejskie Centrum do spraw Zapobiegania i Kontroli Chorób. Przyczyniła się do tego kumulacja zakażeń w ciągu ostatnich 14 dni. Z listy wykluczono jednak państwa członkowskie Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Strefy Schengen oraz Ukraina i Federacja Rosyjska.

TVN podaje, jakie państwa znajdują się na liście

Na liście państw, z których nie można przylecieć do Polski, znajdują się: Belize, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Federacyjna Republika Brazylii, Federalna Demokratyczna Republika Nepalu, Gruzja, Jordańskie Królestwo Haszymidzkie, Królestwo Bahrajnu, Królestwo Marokańskie, Państwoa Izrael, Państwo Katar, Państwo Kuwejt, Państwo Libia, Państwo Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Republika Albanii, Republika Argentyńska, Republika Armenii, Republika Chile, Republika Hondurasu, Republika Iraku, Republika Kolumbii, Republika Kostaryki, Republika Libańska, Republika Macedonii Północnej, Republika Malediwów, Republika Mołdawii, Republika Panamy, Republika Paragwaju, Republika Peru, Republika Tunezyjska, Republika Zielonego Przylądka, Stany Zjednoczone Ameryki, Sułtanat Omanu, Wspólnota Bahamów.

Istnieją jednak pewne wyjątki. Zakaz nie będzie obejmował lotów wykonywanych na zlecenie bądź takich, na które otrzymano zgodę prezesa Rady Ministrów oraz takich realizowanych na potrzeby Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. TVN informuje, że zrealizowane zostaną również loty wyczarterowane przed dniem wejścia w życie rozporządzenia na zlecenie organizatora turystyki.

Do Polski dolecą również samoloty, w których wszyscy pasażerowie będą mieli negatywny wynik testu.

Nie żyje legendarny, polski aktor "M jak miłość", "Na dobre i na złe", "Na wspólnej" i wielu kultowych filmów. Tragiczne informacje