Nikt nie wiedział, jaki koszmar przeżyła Jolanta Kwaśniewska. „Przestałam czuć ruchy dziecka”

Jolanta Kwaśniewska

Jolanta Kwaśniewska była gościem w programie Moniki Olejnik. Była pierwsza dama podzieliła się z widzami swoim koszmarem z przeszłości, o którym do tej pory wiedzieli tylko najbliżsi członkowie jej rodziny. Kiedy była w ciąży miała poważny wypadek, później przestała czuć ruchy dziecka.

Jolanta Kwaśniewska nie potrafi ukryć targających nią emocji po ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego o zaostrzeniu aborcji. Była pierwsza dama wyraziła swoje wsparcie dla milionów Polaków protestujących w całym kraju. Zjawiła się także w programie Moniki Olejnik, by porozmawiać z nią o sytuacji, którą żyje obecnie społeczeństwo, a przy okazji wyjawiła, jaki koszmar przeszła w przeszłości.

Rządowa limuzyna z Krystyną Pawłowicz w środku wjechała w tramwaj. Znamy szczegóły

Jolanta Kwaśniewska jest „w, wykropkowane, a”

Jolanta Kwaśniewska w „Kropce nad i” nie kryła oburzenia wyrokiem TK. Wyraziła pełne wsparcie dla protestujących Polaków i dodała, że jest z nich niezwykle dumna.

– Jestem wściekła. Jest we mnie ogrom takich negatywnych uczuć, których w sobie nie widziałam. Najkrócej powiedziałabym, to pewnie będzie gdzieś tam cytowane jako moja ważna wypowiedź, że po prostu jestem „w, wykropkowane, a”, jak większość Polek i Polaków – powiedziała Jolanta Kwaśniewska.

Polsat przekazał niepokojące informacje o zdrowiu Donalda Tuska. Wiadomo, co się z nim teraz dzieje

Nikt nie miał pojęcia o koszmarze, jaki przeżyła Jolanta Kwaśniewska

Podczas tej wizyty Jolanta Kwaśniewska podzieliła się swoim koszmarem, o której do tej pory wiedzieli tylko najbliżsi. W latach 80, kiedy miała urodzić Olę, doszło do poważnego wypadku samochodowego.

– Pamiętam z mojego własnego życia taki dla mnie bardzo ważny dzień, to był 13.02.1981 roku, bardzo trudny czas. To był dzień, kiedy powinnam urodzić moją córkę. I dokładnie tego dnia przestałam czuć ruchy mojego dziecka. I pamiętam moje przerażenie. Ja miałam miesiąc wcześniej bardzo poważny wypadek samochodowy, prowadziłam sama samochód – rozpoczęła swoją historię pierwsza dama.

Przyznała, że w dniu, kiedy miała urodzić Olę, przestała czuć jej ruchy i przeżywała prawdziwy koszmar, gdy drżała przed obawą, że jej dziecko może nie żyć.

Wiadomo już, czego nie będzie 1 listopada na cmentarzach. W tym roku będzie zupełnie inaczej

– Nie miałam pojęcia, czy z moim dzieckiem dzieje się wszystko dobrze. Tak długo, jak czułam jego ruchy, byłam spokojna. Tego trzynastego, dokładnie wtedy, kiedy miałam urodzić Oleńkę, przestałam czuć ruchy mojego dziecka. Natychmiast pojechaliśmy na Starynkiewicza, na oddział patologii ciąży i tam na szczęście zbadał mnie lekarz i powiedział, że wszystko jest dobrze, moje dziecko po prostu szykuje się do tego ataku, który nastąpił trzy dni później – wyznała Kwaśniewska.

– Wiem, że tak samo jak ja, każda kobieta myśli o tym do ostatniej chwili. I wtedy, pamiętajcie, nie było żadnych badań. Żadna z nas nie miała pojęcia, co dzieje się z naszym dzieckiem (…). Byłam sama z moimi myślami. Dla mnie niewyobrażalne, co czują kobiety, wiedząc, że urodzą dziecko z nieodwracalnymi wadami (…). To jest dramatyczne. To jest podłe. To jest nieludzkie – zakończyła Jolanta Kwaśniewska.

Polacy znowu zostaną zamknięci w domach?! Padła konkretna data, będą kolejne obostrzenia
Przed chwilą Morawiecki wygłosił pilny apel do wszystkich Polaków. Chodzi o strajk i wirusa, przygotowują kraj na najczarniejszy scenariusz