Przed chwilą Morawiecki wygłosił pilny apel do wszystkich Polaków. Chodzi o strajk i wirusa, przygotowują kraj na najczarniejszy scenariusz

Mateusz Morawiecki konferencja

Mateusz Morawiecki przemawiał podczas trwającej właśnie konferencji ws. pandemii koronawirusa i dalszych planów rządu na walkę z nią. Premier zaapelował do wszystkich Polaków, szczególnie zwrócił się do tych, którzy biorą udział w protestach w całym kraju. 

Mateusz Morawiecki nawiązał do toczących się obecnie w całym kraju protestów spowodowanych wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego o zaostrzeniu aborcji. Premier zwrócił się do milionów Polaków, którzy wyszli na ulice, by okazać swój sprzeciw. Podkreślił, że i bez protestów, nasz kraj znajduje się obecnie w bardzo złym czasie.

Polsat przekazał niepokojące informacje o zdrowiu Donalda Tuska. Wiadomo, co się z nim teraz dzieje

Mateusz Morawiecki pilnie apeluje do Polaków

– Dzisiaj nasza uwaga jest przyciągana do światopoglądowego sporu o aborcję. To temat ważny, wymaga dyskusji. Ale dzisiaj przede wszystkim mamy do czynienia z ogromnym wyzwaniem – epidemią. Na wiosnę wszyscy zachowywaliśmy się w sposób zdyscyplinowany, co pomogło ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Dzisiaj, gdy zakażeń jest wielokrotnie więcej, tej dyscypliny nie utrzymujemy. Na skutek tego tworzą się nowe ryzyka rozprzestrzeniania wirusa – powiedział Mateusz Morawiecki.

Prezenter TVP nie wytrzymał na wizji i powiedział prawdę o wyroku TK. Wszystkich zatkało, wyrzucą go na bruk?!

– Mam apel do wszystkich protestujących. Niech gniew i niechęć skupia się na mnie, na politykach, a niech nie dotyka tych, których za dwa tygodnie może dotknąć. Bo wy, protestujący, zetkniecie się z osobami starszymi. Ogromna prośba: spory światopoglądowe są ważne, ale zróbmy to tak, by nie tworzyć dodatkowego zagrożenia – kontynuował premier.

– Żeby przygotować się na pandemię, cały czas dostosowujemy nasz system służby zdrowia do tego wielkiego wyzwania. Na początku października mieliśmy około 10 tysięcy łóżek COVID-owych. Teraz jest ich 23 tysiące. Zajętych jest 14 tysięcy. Wydałem dzisiaj dyspozycję wszystkim wojewodom, by dopasowywali bazę łóżek razem z dyrektorami wojewódzkich oddziałów NFZ do kolejnego wzrostu zakażeń. Pod koniec tygodnia powinniśmy mieć około 31-32 tysiące dostępnych łóżek – oświadczył Mateusz Morawiecki.

Padł absolutny rekord zakażeń i zgonów, zamkną Polskę? Ministerstwo zdrowia przekazało najnowsze informacje

– Wirusa najlepiej powstrzymać przez odpowiednie zachowania społeczne. Nie chcemy zamykać całkowicie gospodarki tak długo, jak to będzie możliwe. Żeby tak się stało są potrzebne zasady dyscypliny społecznej. Dystans, dezynfekcja, maseczki, higiena. Przygotowujemy też państwo polskie na scenariusz bardzo niedobry. Dlatego też szpital tymczasowy tutaj na Narodowym został zorganizowany. To świadectwo, że państwo robi wszystko, by móc leczyć Polaków – powiedział premier.

– Szpitale tymczasowe zapewnią dodatkowe 10 tysięcy łóżek. Dziękuję wszystkim, którzy przyłożyli się do szybkiego powstania szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym – zakończył Mateusz Morawiecki.

Mateusz Morawiecki zaapelował także do Polaków, by zakończyli protesty w trosce o zdrowie swoich bliskich i seniorów.

– Apeluję o to, by powstrzymać się od demonstrowania, spotykania się.

Krzysztof Jackowski miał straszną wizję o przyszłości Kaczyńskiego i jego partii. Finał będzie tragiczny?

Całą konferencję możecie obejrzeć tutaj:

Polacy znowu zostaną zamknięci w domach?! Padła konkretna data, będą kolejne obostrzenia
Wiadomo już, czego nie będzie 1 listopada na cmentarzach. W tym roku będzie zupełnie inaczej
Rządowa limuzyna z Krystyną Pawłowicz w środku wjechała w tramwaj. Znamy szczegóły