mBank wyraził poparcie dla strajkujących kobiet. Klienci oburzeni. „Nie życzę sobie, żebyście poniekąd w moim imieniu angażowali się w akcje polityczne”

mBank
mBank

Sieć mBank jako jedna z niewielu postanowiła ogłosić publicznie swoje stanowisko w sprawie strajku kobiet walczących o prawo do aborcji. Działania podjęte przez bank nie do końca spodobało się wszystkim klientom. Ich zdaniem instytucja finansowa nie powinna wypowiadać się na tematy polityczne. Wielu zasugerowało nawet, zamkniecie swojego konta. 

mBank postanowił wyrazić swoje poparcie dla strajku kobiet. Od kilku dni w Polsce atmosfera jest naprawdę gęsta, a wszystko spowodowane jest strajkami, które każdego dnia tylko przybierają na sile. Niemal każde większe miasto w Polsce jest częściowo zablokowane przez tłumy na ulicach. Podczas protestów dochodzi do licznych zamieszek i aktów wandalizmu.

Wielu obywateli nie kryje oburzenia w związku z zaistniałą sytuacją. Agresja protestujących nieco wymknęła się spod kontroli. Nie mniej jednak swoje stanowisko w tej sprawie postanowiła wyrazić już znaczna część społeczeństwa. Również jedna z najpopularniejszych instytucji finansowych w naszym kraju ogłosiła publicznie, że popiera tę akcję. Klienci nie kryją oburzenia. Ich działanie może nieść za sobą spore konsekwencje.

mBank popiera strajk kobiet

Każdy ma swoje poglądy i oczywiście każdy ma do tego prawo, dlatego wielu przeciwnikom aktualnych protestów bardzo nie spodobało się stanowisko, jakie zajął bank. Temat jest dość kontrowersyjny, dlatego osoby zajmujące się PR placówki chyba nie do końca przemyślały, jakie to może mieć konsekwencje.

Na oficjalnym profilu banku pojawił się filmik, na którym widnieje symbol pioruna i zdjęcia pracowników, którzy popierają strajk. Na koniec nagrania pojawił się duży napis „Wspieramy”. Oczywiście wśród klientów banku znalazły się osoby, które stwierdziły, że cieszą się, że mają tam konto, jednak znaczna część ogłosiła wszem i wobec, że po takiej akcji chce przenieść swoje finanse do innego banku.

W komentarzach klientów mBank można przeczytać między innymi: „To nie jest wspieranie kobiet – to jest wspieranie części społeczeństwa z jednoczesnym obrażaniem drugiej części społeczeństwa (tej o innych poglądach)”, „Nie życzę sobie, żebyście poniekąd w moim imieniu angażowali się w akcje polityczne, zwłaszcza te przejawiające się przemocą”. Jak widać, nie wszystkim spodobała się postawa, jaką zaprezentowała placówka.

Przepis na kruche ciastka z masłem orzechowym - pycha!
Nie żyje słynny polski skoczek narciarski. Dwukrotny olimpijczyk i wielokrotny medalista PM odszedł na zawsze