Polacy znowu zostaną zamknięci w domach?! Padła konkretna data, będą kolejne obostrzenia

Polacy

Wszystko na to wskazuje, że Polacy znowu zostaną zamknięci w domach. Rzecznik ministerstwa zdrowia był właśnie gościem programu „Sedno sprawy” w Radio Plus i zapowiedział, że już niedługo mogą zostać wprowadzone kolejne, dużo bardziej radykalne obostrzenia. Padła także konkretna data.

Polacy już niedługo mogą znowu zostać zamknięci w domach w związku z tym, że odnotowywane są właśnie absolutne rekordy zakażeń koronawirusem. Wojciech Andrusiewicz, rzecznik ministerstwa zdrowia, powiedział właśnie w radiu, że możemy spodziewać się kolejnego lockdownu.

Joanna Kurowska długo ukrywała swój koszmar przed mediami. Urodziła martwe dziecko, straszne szczegóły

Polacy zostaną zamknięci w domach, są informacje rzecznika ministerstwa zdrowia

– Jeżeli będziemy obserwować to co się wydarzyło w ciągu ostatnich dwóch dni na pewno te rekomendacje w zakresie kolejnych obostrzeń się pojawią – oświadczył Andrusiewicz.

Na pytanie, czy to oznacza kolejny lockdown i ponownie zamknięcie Polaków w domach, odpowiedział:

– Na pewno jeżeli w najbliższych dniach będziemy obserwowali skalę wzrostu na poziomie, 2,5 tys. do 3 tys. zakażeń to niestety możemy przewidywać, że do lockdownu w krótkim, a nie długim czasie może dojść.

Rzecznik został zapytany o to, kiedy miałby zostać wprowadzony kolejny lockdown i czy ta data znajduje się w okolicach końca przyszłego tygodnia. Andrusiewicz potwierdził ten termin, po chwili jednak dodał:

– Mogę mówić o rekomendacjach Ministerstwa Zdrowia, ale ostateczna decyzja będzie należała do premiera. Na pewno nie możemy spokojnie patrzeć na takie wyniki.

Prezenter TVP nie wytrzymał na wizji i powiedział prawdę o wyroku TK. Wszystkich zatkało, wyrzucą go na bruk?!

Rzecznika ministerstwa zdrowia zapytano także o granice możliwości NFZ do walki z koronawirusem.

– Baza jest cały czas budowana. Codziennie budujemy ten bufor wyprzedzająco. Zarówno łóżek, których mamy już ponad 20 tysięcy, jak i respiratorów. Tego nie da się jednak robić w nieskończoność. Respiratorów możemy, mówiąc kolokwialnie, rzucić do szpitali bardzo dużą liczbę, kilka tysięcy możemy dać natychmiast. Ten sprzęt musi ktoś jednak obsługiwać i to właśnie personel jest dzisiaj naszą troską. Mamy możliwość przesuwania lekarzy, pielęgniarek z innych oddziałów, bo zdjęliśmy te ogólnokrajowe sztywne normy dotyczące personelu na poszczególnych oddziałach. Bardziej należałoby tę granicę określać na przykładzie pacjentów covidowych jako takich. Przesuwamy tę granicę, ale trudno będzie przesunąć ją powyżej 30 tysięcy osób, którzy z tytułu COVID-19 znajdą się w szpitalach – powiedział Andrusiewicz.

Z ostatniej chwili: Nie żyje największa ikona serialu "Barwy Szczęścia" i wielu innych hitów TVP. Nagłe, tragiczne wieści

Na wzrost zakażeń mają wpływ toczące się w całym kraju protesty?

W całym kraju toczą się obecnie protesty w związku z decyzją Trybunału Konstytucyjnego o zaostrzeniu aborcji. Rzecznik został zapytany o to, czy ma to wpływ na rosnącą liczbę zakażeń.

– Realnie w przyszłym tygodniu będziemy mogli zaobserwować czy coś w naszym kraju tąpnęło po tych wzmożonych kontaktach międzyludzkich. Na protestach są głównie ludzie młodzie, którzy przechodzą zwykle koronawirusa bezobjawowo, ale mamy swoich domowników, rodziców i to ich może dotknąć sytuacja. To nie będzie zero jedynkowe przełożenie, że ci którzy byli na proteście będą chorzy, to raczej będzie możliwy ogólny wzrost zakażeń – oświadczył Andrusiewicz.

Krzysztof Jackowski miał straszną wizję o przyszłości Kaczyńskiego i jego partii. Finał będzie tragiczny?

Jego wypowiedź można zobaczyć tutaj:

Przed chwilą Morawiecki wygłosił pilny apel do wszystkich Polaków. Chodzi o strajk i wirusa, przygotowują kraj na najczarniejszy scenariusz
Rządowa limuzyna z Krystyną Pawłowicz w środku wjechała w tramwaj. Znamy szczegóły
Padł absolutny rekord zakażeń i zgonów, zamkną Polskę? Ministerstwo zdrowia przekazało najnowsze informacje