Wstrzymają 500 plus? Minister finansów przyznał, że nie ma pieniędzy, niepokojące doniesienia

500 plus
500 plus

500 plus dla wielu rodzin jest pomocą, bez której teraz dosłownie nie wyobrażają sobie życia. Rząd również starając się spełnić swoje obietnice wyborcze, nie chce rezygnować z tego programu. Nie mniej jednak sytuacja finansowa naszego kraju jest naprawdę tragiczna. Możliwe, że takie rozwiązanie nieco odciążyłoby budżet naszego państwa. 

Comiesięczna wypłata świadczenia 500 plus pochłania ogromne sumy pieniędzy. Nie od dziś wiadomo jednak, że nasza sytuacja finansowa to prawdziwy dramat. Podczas pierwszej fali rząd w związku z zamrożeniem gospodarki starał się wspierać przedsiębiorców tarczami antykryzysowymi, wypłacał świadczenia i zasiłki. Przez to teraz Skarb Państwa dosłownie tonie w długach.

Anna Mucha pokazuje się w sieci topless - aktorka "ma już dość" jest zmęczona całą panującą sytuacją

Według opinii ekspertów rządzący powinni pomyśleć nad rozwiązaniem, które pozwoliłoby trochę zaoszczędzić. Sugerowali, by świadczenie wypłacać jedynie pracującym rodzicom, nie wypłacać pieniędzy na wszystkie dzieci, uzależnić tę wypłatę od dochodów, albo całkowicie wstrzymać wypłacanie na czas kryzysu. Rząd jednak broni się przed tym rękami i nogami, ponieważ doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że to właśnie tym „kupił” sobie dużą część wyborców.

500 plus wstrzymane na czas kryzysu?

Zewsząd można usłyszeć jedynie deklaracje, że to świadczenie nie jest w żaden sposób zagrożone. Jednocześnie cały czas informuje się nas o tym, że pieniędzy w budżecie już po prostu nie ma. Dowodzi temu, chociażby decyzja o wprowadzeniu zdalnego nauczania. W poprzednim przypadku nie wahano się przed tą decyzją, a teraz już od długiego czasu się ją odwleka. Dlaczego? Dlatego, że państwo nie ma już pieniędzy na wypłacanie zasiłku rodzicom, którzy zamiast iść do pracy, będą musieli zostać w domu z pociechami.

Przepis na roladki schabowe w aksamitnym sosie - idealne na niedzielny obiad

Minister finansów także przyznał, że nasza sytuacja finansowa jest naprawdę poważna. W związku, z czym tym razem tarcze antykryzysowe nie będą już oferować pomocy bezzwrotnej. Sytuacja, w jakiej się znaleźliśmy nie jest ciekawa.

Z uwagi na to, możemy spodziewać się, że rząd przejrzy na oczy i zda sobie sprawę z tego, że naprawdę obecnie nie stać nas na 500 plus.

Przepis na roladę BOUNTY - koniecznie musisz tego spróbować