Beznadziejne informacje dla polskich klubów. Przekazał je Zbigniew Boniek

Zbigniew Boniek

Zbigniew Boniek przekazał beznadziejną informację dla polskich klubów. Od nowego sezonu mogą sobie wybić marzenia o europejskiej elicie. Decyzja została już podjęta na najwyższych szczeblach UEFA. Ucieczki od niej nie ma. Nie pomógłby nawet kapitalny występ Lecha Poznań w Lidze Europy.

Od następnego sezonu zostaną wprowadzone nowe rozgrywki pod egidą UEFA. To oczywiście osławiona Conference League, o której powiedziano i napisano już bardzo dużo. Złośliwi mówią o niej, że będzie to „puchar trzej kategorii”. Z kolei, ci bardziej optymistycznie nastawieni do życia wskazuję, że nasze kluby będą mieć większe szanse się tam dostać.

Zbigniew Boniek do polskich klubów: łatwo i tak nie będzie

Okazuje się bowiem, że przede wszystkim bramy tych rozgrywek postarają się forsować polscy pucharowicze. Tylko mistrz Polski będzie startował z drabinki Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Pozostałe trzy drużyny – dwie z ligi i zwycięzca Pucharu Polski – z klucza zostaną przydzieli właśnie do Conference League.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Krzysztof Piątek nie ma innego wyjścia? Do akcji wkracza Mateusz Borek

Tę informację potwierdził już Zbigniew Boniek. – W następnym sezonie 2021/22 tylko mistrz Polski będzie walczył o Ligę Mistrzów i ewentualnie Ligę Europy – napisał prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Tym samym Zbigniew Boniek przekazał raczej kiepską informację dla polskich klubów.

Zbigniew Boniek ostrzega, że i tu nie będzie łatwo. Wcale łatwo nie będzie tam wjechać. Trochę schodów widzę – napisał prezes PZPN na Twitterze.

Conference League to nie będą rozgrywki, w których będzie można trafić na wielkie firmy. Najsilniejsze ligi wystawią tam tylko po jednym przedstawicielu. Z takiej Anglii do Conference League awansuje jedynie zwycięzca najmniej prestiżowego Pucharu Ligi Angielskiej. Podobnie będzie we Francji.  Dlatego trudno przypuszczać, by cieszyły się one wielką popularnością.