Przed chwilą premier podał oficjalną decyzję ws. 1 listopada i dalszego chodzenia do pracy

cmentarze

Miliony Polaków zastanawiają się, czy w dniu Wszystkich Świętych cmentarze będą otwarte. Premier Mateusz Morawiecki przekazał właśnie oficjalną decyzję ws. szczegółów tego święta, a także ws. dalszego chodzenia do pracy przez pracowników biurowych.

Dziś, kilka godzin temu Super Express poinformował nieoficjalnie, że rządzący podjęli decyzję o zamknięciu cmentarzy we wszystkich większych miastach w Polsce. Wielu Polaków bardzo zaniepokoiła ta informacja. Premier Mateusz Morawiecki właśnie teraz podczas konferencji wygłosił oficjalne stanowisko w tej sprawie.

Polsat podaje pilne ostrzeżenie GIS ws. popularnego masła. Spożycie go może mieć poważne konsekwencje

Mateusz Morawiecki ogłasza oficjalne stanowisko ws. czy cmentarze będą otwarte

Mateusz Morawiecki podczas trwającej właśnie konferencji oświadczył, że 1 listopada cmentarze będą zamknięte. Nie będzie można wejść na cmentarze już od soboty do poniedziałku włącznie.

– Czekaliśmy z tą decyzją długo, nie chcemy, żeby na cmentarzach gromadziła się duża liczba osób. Uznałem, że tradycja jest mniej ważniejsza niż życie – wytłumaczył swoją decyzję Mateusz Morawiecki.

Premier zaapelował także do seniorów o niewychodzenie z domów:

– Nasz apel przyjmuje formę alarmu i mocnej dyspozycji – by seniorzy pozostali w domu, by co najmniej przez najbliższe dwa tygodnie nie wychodziły na zewnątrz. Od tego zależy wasze życie – powiedział premier.

Wielu Polaków nawet nie ma o tym pojęcia. Ich obecna emerytura została mocno obniżona

Premier oświadczył także, że wszyscy pracownicy biurowi mają pracować zdalnie przez najbliższe dwa tygodnie.

– Mamy prostą dyrektywę dla administracji publicznej – wszyscy, którzy mogą, muszą pracować zdalnie. Apeluję również do przedsiębiorców, do dyrektorów firm, by pracowali zdalnie. Od spraw światopoglądowych ważniejsze jest dziś życie i zdrowie ludzi.

Premier nawiązał także do toczących się w całym kraju protestów. Zapowiedział, że poprze projekt prezydenta o zmianie ustawy dotyczącej aborcji. Morawiecki zauważa, że projekt przygotowany przez Andrzeja Dudę całkowicie rozwiązuje problem.

– Rozumiem wasz gniew, ale apeluję, żebyście zostali w domach, zwłaszcza dla dobra seniorów – mówi Morawiecki.

Premier oświadczył także, że wczoraj odbył rozmowę z innymi przywódcami UE.

– Jest bardzo prawdopodobne pojawienie się szczepionki w styczniu dla tych, którzy najbardziej jej potrzebują – dla starszych i dla pracowników medycznych. Mam nadzieję, że od początku przyszłego roku sytuacja będzie lepsza- powiedział Morawiecki.

 

Andrzej Duda podpisał! Ustawa wchodzi w życie następnego dnia po jej ogłoszeniu
Jackowski miał kolejną wizję, lada dzień coś stanie się z Kaczyńskim. "To nie zakończy się normalnie"

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Michał Wiśniewski obraził Kaczyńskiego. Takie słowa zabolą „króla Polski”
  2. Meghan Markle załamana. Otrzymała smutne wieści
  3. Zakaz aborcji wycofany? Andrzej Duda wypowiedział przełomowe słowa