Jest pilny komunikat GIS ws. strajku kobiet. Mają ważny apel do protestujących

Kobiety
Kobiety

Kobiety od kilku dni nieprzerwanie strajkują na ulicach polskich miast. W wyniku czego, każdego dnia na protestach gromadzą się tysiące osób. W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną tego typu zgromadzenia są niebezpieczne dla zdrowia i życia nie tylko strajkujących, ale również ich rodzin. Główny Inspektorat Sanitarny postanowił zatem wydać pilny komunikat i zaapelować do protestujących. 

W związku z decyzją Trybunału Konstytucyjnego kobiety zdecydowały wyrazić swój sprzeciw. Od kilku dni sytuacja w naszym kraju jest naprawdę poważna. W tym wszystkim zdaje się, nieco zapomnieliśmy o panującym obecnie wirusie, który z każdym dniem tylko przybiera na sile.

Violetta Villas umierała w nędzy i męczarniach. Tak teraz wygląda jej grób, przygnębiające

Każdego dnia padają kolejne rekordy zakażeń, które sięgają już nawet ponad 20 tysięcy. To jednak dopiero początek, ponieważ skutki zgromadzeń protestujących w statystykach będą widoczne dopiero za jakiś czas. Chodzi tu o wspólne dbanie o siebie nawzajem. Osoby protestujące po zakończonym wydarzeniu wracają do swoich domów, w których są ich rodzice, czy dziadkowie. To może być dla nich niebezpieczne.

Kobiety nie zaprzestają protestów, GIS ma do nich ważny apel

W swoim oświadczeniu GIS wspomniał o tym, że wszelkie wydarzenia publiczne pod żadnym pozorem nie powinny odwracać naszej uwagi od wirusa. Podkreśla również, że tworzenie zgromadzeń, w których niemożliwe jest zachowanie wymagań sanitarnych, może doprowadzić do lawinowego wzrostu zachorowań. W celu ograniczenia skutków, jakie mogą nieść za sobą protesty, apeluje się do protestujących, by rozważyli oni inne metody wyrażania swoich poglądów.

Wstrząsająca prawda o dzieciach Magdy Gessler wychodzi na jaw. Jedno z nich nie żyje

Główny Inspektorat Sanitarny zaznacza, że obecna sytuacja to zagrożenie dla zdrowia i życia wielu osób. Dlatego zgodnie z komunikatem nie powinniśmy lekceważyć żadnych objawów infekcyjnych, stosować samoizolacje, a w razie potrzeby zwrócić się o pomoc lekarską.

Kobiety zdaje się, są na tyle rozgoryczone decyzją TK, że chyba nic nie powstrzyma ich przed wychodzeniem na ulice. Warto jednak w tym wszystkim nie zapominać o swoich bliskich i o ich bezpieczeństwie.

GIS pilnie wycofuje ze sklepów popularne mięso. Pod żadnym pozorem go nie jedz
Tadeusz Rydzyk pogrążony w rozpaczy. Nie żyje bliska mu osoba