GIS pilnie wycofuje ze sklepów popularne mięso. Pod żadnym pozorem go nie jedz

Mięso
Mięso

Mięso dla wielu jest nieodłączną częścią obiadu, stąd też bardzo często je kupujemy. Czasami nawet zaufani producenci, których jakość produktów zawsze była na najwyższym poziomie, nie mają wpływu na to, że dana partia może okazać się szkodliwa. GIS poinformował o wycofaniu jednego z najczęściej kupowanych produktów. Jeśli macie go w swojej lodówce, absolutnie tego nie jedzcie!

Mięso niestety ma to do siebie, że bardzo często się psuje. Wszystko zależy od tego, w jakich warunkach je przechowujemy, ale również od tego, jaki był stan zdrowia danego zwierzęcia. Po badaniach przeprowadzonych przez Główny Inspektorat Sanitarny okazuje się, że jedna z partii dopuszczona do sprzedaży jest szkodliwa dla konsumentów.

Tadeusz Rydzyk pogrążony w rozpaczy. Nie żyje bliska mu osoba

W popularnym produkcie firmy Sokołów „Tatar wołowy” 200 gramów wykryto szczep Escherichia coli wytwarzające toksynę Shiga. Zakażenie tą bakterią może prowadzić do krwotocznego zapalenia okrężnicy lub rzadziej do bezkrwawej biegunki. Może wystąpić również znaczne pogorszenie stanu zdrowia, które objawia się jako zespół hemolityczno-mocznicowy lub jako zakrzepowa plamica małopłytkowa. Poinformowano o szczegółach dotyczących wadliwej partii.

GIS wycofuje ze sklepów popularne mięso. Masz je w swojej lodówce? Pod żadnym pozorem go nie jedz

Dokładna nazwa produktu to „Tatar wołowy” pakowany w opakowania 200 gramów. Numer wadliwej partii: 02891 02892K. Termin spożycia: 29.10.2020 rok. Wyprodukowano przez: SOKOŁÓW S.A. Aleja 550-Lecia 1  08-300 Sokołów Podlaski zakład produkcyjny: „SOKOŁÓW” S.A. Oddział w Kole, weterynaryjny numer identyfikacyjny PL 30090201 WE.

Wstrzymają 500 plus? Minister finansów przyznał, że nie ma pieniędzy, niepokojące doniesienia

Wydano również zalecenia dla klientów, którzy w swoich lodówkach czy zamrażarkach mają ten produkt. Przede wszystkim nie należy go spożywać, jeśli już dojdzie do spożycia to obserwować swój stan zdrowia. W razie niepokojących objawów konieczna jest konsultacja z lekarzem.

Zatem jeśli w Waszych kuchniach znajduje się te mięso, należy natychmiast się go pozbyć. Mimo że data przydatności do spożycia jest niedługa, to czasami zdarza się, że mrozimy mięso i spożywamy je na długo po dacie przydatności. Warto zatem sprawdzić, czy ten produkt nie znajduje się w Waszych zapasach.

Anna Mucha pokazuje się w sieci topless - aktorka "ma już dość" jest zmęczona całą panującą sytuacją
Przepis na roladki schabowe w aksamitnym sosie - idealne na niedzielny obiad