Strajk kobiet. Zdjęcie sprzed chwili obiega świat. Zapiera dech w piersiach!

Strajk kobiet Warszawa zdjęcie

Strajk kobiet to inicjatywa, w którą zaangażowały się w kilka dni miliony kobiet. Świat z podziwem patrzy na niesamowitą mobilizację Polek. Jedno zdjęcie zaczyna teraz obiegać sieć globalnie. Udostępniła je m.in. Martyna Wojciechowska.

Niesamowite zainteresowanie strajkiem kobiet! Na ulice stolicy wyszły niezliczone tłumy ludzi. Nie tylko kobiety, ale i solidaryzujący się z nimi mężczyźni zamanifestowali przeciwko kontrowersyjnemu wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego.

To zdjęcie zapiera dech w piersiach: tak wygląda strajk kobiet w Warszawie

Między innymi Martyna Wojciechowska całym sercem wspiera protestujące Polki. Wsparcie deklaruje również popularny Qczaj, który również stawił się na gigantycznym proteście.

„Miasto moje, a w nim” – napisała dumna podróżniczka, załączając przepiękne zdjęcie z lotu ptaka. Fotografia przedstawia strajk kobiet. Tłum strajkujących, ciągnący się po horyzont, robi niesamowite wrażenie. Blisko 40 tysięcy osób zareagowało na zdjęcie dodane przez gwiazdę TVN w ciągu nieco ponad 20 minut. Z kolei liczba udostępnień rośnie z sekundy na sekundę.

Nie ulega zatem wątpliwości, że już wkrótce zaobserwujemy jeszcze większe zainteresowanie zagranicznych mediów polskim strajkiem kobiet. Jak wygląda zdjęcie, o który, mowa? Przedstawiamy je poniżej. Przyznajcie, że robi piorunujące wrażenie!

Strajk kobiet Warszawa zdjęcie

Warto dodać, że Martyna Wojciechowska nie tylko zamieściła powyższy post, ale i osobiście zasiliła szeregi protestujących. Nic w tym dziwnego, bowiem o prawa kobiet autorka programu „Kobieta na krańcu świata” walczy od lat. Nie tylko zresztą w Polsce. Dziś Wojciechowska dodała przecież wzruszający wpis na temat praw kobiet.

Inicjatywy organizowane przez działaczki feministyczne zwykle cieszyły się ograniczoną popularnością. Jednakże strajk kobiet, który właśnie obserwujemy, nie jest już inicjatywą nielicznego ekstremum. Zaangażowały się w niego natomiast niemal wszystkie Polki, które zdają sobie sprawę, że tym razem sprawa dotyczy ich bezpośrednio. I wszystko wskazuje na to, że upór da upragniony skutek.

Ile osób było na strajku kobiet 30 października 2020?

Według najnowszych doniesień, na strajku kobiet w Warszawie w piątek, 30 października zebrało się około 80 tysięcy osób. Wciąż jednak trwają dokładniejsze szacunki. Pewne jest jedno: to jedna z największych manifestacji w XXI wieku. Podobną frekwencję zanotował tylko Marsz Niepodległości pięć lat temu.

  1. Krzysztof Jackowski miał rację. Do Kaczyńskiego dotarły właśnie koszmarne informacje
  2. Jackowski miał kolejną wizję, lada dzień coś stanie się z Kaczyńskim. „To nie zakończy się normalnie”
  3. Zakaz aborcji wycofany? Andrzej Duda wypowiedział przełomowe słowa