Są już nieoficjalne wiadomości z ostatniej chwili. Chodzi o zamknięcie cmentarzy, wielu się załamie

wiadomości

Są już nieoficjalne wiadomości ws. 1 listopada. Niestety, według nich, potwierdził się najczarniejszy scenariusz, a cmentarze mają zostać zamknięte. Jest jednak jedno małe ale, bo nie będzie to dotyczyć wszystkich. Z dalszej części tekstu dowiecie się, gdzie cmentarze mają pozostać otwarte.

Dziennikarze Super Expressu przedstawili właśnie uzyskane przez siebie nieoficjalne wiadomości. Rządzący mieli już podjąć decyzję dotyczącą tego, jak będzie wyglądało tegoroczne Święto Zmarłych. Chociaż od wielu dni krążą informacje o ponownym lockdownie, wielu miało nadzieję, że nastąpi on po Wszystkich Świętych i 1 listopada będą mogli odwiedzić groby bliskich.

Violetta Villas umierała w nędzy i męczarniach. Tak teraz wygląda jej grób, przygnębiające

Są już nieoficjalne wiadomości ws. 1 listopada

Jak podali do wiadomości publicznej dziennikarze Super Expressu rządzący zdecydowali o zamknięciu cmentarzy w dniu Wszystkich Świętych we wszystkich większych miastach. To duży cios nie tylko dla przywiązanych do tej tradycji Polaków, ale także dla przedsiębiorców, którzy tego dnia ustawiali swoje stoiska przy cmentarzach.

Rządzący obawiają się ryzyka, że w dniu Wszystkich Świętych na cmentarzach pojawią się prawdziwe tabuny ludzi. Już i tak mamy ponad 20 tysięcy zachorowań dziennie i władze są zdania, że przez tłumy na cmentarzach wirus rozprzestrzeni się w jeszcze bardziej zastraszającym tempie. Od wielu dni epidemiolodzy, lekarze, księża i inni, ostrzegają i apelują, by nie iść na cmentarze 1 i 2 listopada. Prosili, by odwiedziny na grobach bliskich osób przełożyć na czas, kiedy epidemia koronawirusa wyhamuje, a na cmentarzach nie będzie już aż takich tłumów.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział konferencje ws. 1 listopada i dalszego chodzenia do pracy osób, które wykonują swoje zadania w biurach i urzędach. Konferencja ma się rozpocząć po godzinie 15.30 i wtedy poznamy oficjalne stanowisko rządu w tych sprawach.

[AKTAULIZACJA] Trwa właśnie w tej sprawie oficjalna konferencja premiera, decyzję poznacie w artykule poniżej:

Przed chwilą premier podał oficjalną decyzję ws. 1 listopada i dalszego chodzenia do pracy
Jackowski miał kolejną wizję, lada dzień coś stanie się z Kaczyńskim. "To nie zakończy się normalnie"
Andrzej Duda podpisał! Ustawa wchodzi w życie następnego dnia po jej ogłoszeniu
Z ostatniej chwili: Nie żyje największa ikona serialu "Barwy Szczęścia" i wielu innych hitów TVP. Nagłe, tragiczne wieści