Maria Sadowska dodała drastyczne zdjęcie. Szok, nie każdy zrozumiał jej przekaz

Maria Sadowska

Zakaz aborcji eugenicznej wywołał falę oburzenia wśród Polek. Wiele celebrytek, w tej nadzwyczajnej sytuacji, podzieliło się własnymi historiami i skomentowało wydarzenia w kraju, dotyczące strajku kobiet. W social mediach wypowiedziała się również Maria Sadowska.

Maria Sadowska od samego początku zajmowała stanowcze stanowisko w sprawie aborcji eugenicznej. Podczas strajku kobiet motywowała tysiące Polek do obrony godności i możliwości wyboru w tak trudnej kwestii. Świadczą o tym chociażby kultowe kawałki, takie jak „Pole walki”, które śpiewała podczas manifestacji. W piątek, 30 października dodała post na Instagrama.

Mocny przekaz. Maria Sadowska przedstawiła strajk kobiet w wymowny sposób

Zdjęcie, zamieszczone w social mediach nawiązuje do strajku kobiet. Przedstawia młodą, damską sylwetkę. Kobieta, przedstawiona na zdjęciu, ubrana jest w białą sukienkę, a w dłoni trzyma zakrwawiony wieszak. Ze spływających kropli krwi powstała plama – jej kształt jest taki sam jak mapa Polski. Drastyczny obraz nie został dobrze odebrany przez fanów Marii Sadowskiej.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Bez komentarza ….

Post udostępniony przez Maria Sadowska (@mariasadowska)

Pod postem pojawiły się komentarze. Nie wszyscy followersi zrozumieli przekaz. Niektórzy zadeklarowali, że – mimo, iż popierają strajk kobiet – czują się zażenowani.

„Uważam Panią za wielki talent, ale czuję się zażenowana” – napisała jedna z obserwujących.

„Wiem, że jest Pani za aborcją, ale ten obrazek nie jest trafiony. Jego wymowa jest jakaś taka…niestosowna. Według mnie nakłania do czegoś złego. Podejrzewam, że nie taki był Pani przekaz” – skomentował ktoś inny.

Jakie zatem było główne przesłanie tego zdjęcia? Część fanów uważa, że to metafora aktualnej sytuacji w kraju. Wieszak jest bowiem symbolem strajku kobiet. To jedno z najprostszych, a zarazem najstraszniejszych narzędzi, którymi w akcie desperacji i bezsilności, przerywane były ciąże. Współcześnie może on więc symbolizować niebezpieczne podziemie aborcyjne.

Andrzej Duda podpisał! Ustawa wchodzi w życie następnego dnia po jej ogłoszeniu

Z kolei mapa Polski, cała zakrwawiona, odnosi się najprawdopodobniej do toczącego się wobec tego tematu sporu. Jedna z fanek, uznała, iż mapa Polski ma sugerować, odpowiedzialność, ciążącą na rządzących – jeśli nie zmienią podejścia do tematu, kobiety będą szukały innych rozwiązań – nierzadko, kończących się tragicznym skutkiem.

  1. Krzysztof Jackowski miał rację. Do Kaczyńskiego dotarły właśnie koszmarne informacje
  2. Jackowski miał kolejną wizję, lada dzień coś stanie się z Kaczyńskim. „To nie zakończy się normalnie”
  3. Zakaz aborcji wycofany? Andrzej Duda wypowiedział przełomowe słowa