NASZ NEWS. Stal Mielec przeprowadza wielkie zmiany. Legenda klubu rezygnuje z funkcji

Stal Mielec Michał Żewłakow Leszek Ojrzyński Dariusz Skrzypczak

PGE Stal Mielec w ostatnich dniach przeprowadziła bardzo duże zmiany. Z dwóch ważnych funkcji zrezygnowała klubowa legenda.

Drużyna z Mielca jest beniaminkiem PKO BP Ekstraklasy. Ostatni raz na tym poziomie grała 24 lata temu, a swoje lata świetności przeżywała jeszcze 20 lat wcześniej. Bowiem w 1973 i 1976 roku Stal Mielec zdobywała mistrzostw Polski, w składzie mają wielkie gwiazdy – Grzegorza Lato, Henryka Kasperczaka oraz Jana Domarskiego.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Krzysztof Piątek nie ma innego wyjścia? Do akcji wkracza Mateusz Borek

To jednak historia i dziś klub na nowo buduje swoją markę na najwyższym poziomie. Na razie idzie ciężko, ale taki już jest los beniaminka. Po ośmiu kolejkach PGE Stal Mielec ma na swoim koncie 5 punktów i zajmuje 14.miejsce.

Tymczasem w klubowych gabinetach dochodzi do sporych przetasowań. Zaznaczyć jednak należy, że nie mają one związku z postawą drużyny na ekstraklasowych boiskach. Otóż z dwiema funkcjami pożegnał się Bogusław Wyparło. To klubowa legenda, jako bramkarz rozegrał ponad 300 spotkań w ekstraklasie w barwach Stali Mielec i ŁKS-u Łódź. Z tym drugim klubem zdobył nawet mistrzostwo Polski.

PGE Stal Mielec przeprowadza wielkie zmiany. Legenda klubu rezygnuje z funkcji

Na koniec kariery wrócił jednak do Mielca, tam dograł jeszcze kilkanaście spotkań i ostatecznie zawiesił buty na kołku. Został trenerem bramkarzy, a od kilku lat piastował również funkcje w najwyższych klubowych władzach. Teraz jednak z dwóch funkcji postanowił zrezygnować.

Pierwszą z nich jest funkcja prezesa stowarzyszenia FKS Stal Mielec. Wyprało prezesem był od czerwca 2020 roku. Na razie nie wiadomo, kto zajmie jego stanowisko.

Bogusław Wyparło nie będzie też dyrektorem klubowej akademii. Tę funkcje pełnił dłużej, bo właściwie od początku jej powstania, czyli od niemal równych trzech lat. Obiektywnie trzeba przyznać, że z zadania budowy nowej akademii wywiązał się bardzo dobrze i dziś w klubie trenuje ponad 250 dzieci i młodzieży.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Beznadziejne informacje dla polskich klubów. Przekazał je Zbigniew Boniek

Na jego następcę przymierzany jest Jacek Cyganowski – były piłkarz, a od ponad dziesięciu lat trener zespołów dziecięcych i młodzieżowych. W 2013 roku założył prężnie rozwijającą się Akademię Piłkarskie Nadzieje, której jest również prezesem.

Tym samym PGE Stal Mielec przeszła spore zmiany.