Wiedeń. Nowe ustalenia ws. zamachu. Wiadomo już, kto jest odpowiedzialny za atak

Wiedeń
Wiedeń

Wiedeń wczoraj przeżył jeden z najgorszych dni od lat. W stolicy Austrii doszło do zamachu, w wyniku którego zginęła kobieta i dwóch mężczyzn. Ranny został również jeden z napastników. Nowe ustalenia w tej sprawie są szokujące. 

Wiedeń wczoraj był mocno oblegany przez ludzi, ponieważ poniedziałek był ostatnim dniem przed wejściem w życie nowych restrykcyjnych obostrzeń. W związku z tym wielu postanowiło skorzystać z ostatnich dni „wolności” i udać się ze znajomymi na miasto. Jak się okazało, terroryści postanowili wykorzystać tę okazję do ataku. Tak tragicznych wydarzeń nikt się nie spodziewał.

Wiedeń. Nowe ustalenia ws. zamachu. Wiadomo już, kto jest odpowiedzialny za atak
”]

Z ustaleń policji wynika, że strzelający zaatakował w sześciu miejscach w centrum stolicy Austrii. Zaczął od wejścia do synagogi. Zabił trzy osoby, a co najmniej 14 jest rannych. Po wszystkim zginął w wyniku strzelaniny z policjantami. Wszyscy świadkowie tego strasznego zdarzenia zeznali, że posiadał broń automatyczną, z której strzelał na oślep do wszystkich zgromadzonych na ulicach.

Wiedeń. Kto jest odpowiedzialny za atak?

W stolicy Austrii wciąż trwa obława w poszukiwaniu osób zaangażowanych w przygotowanie zamachu. Minister spraw wewnętrznych podkreślił, że to jeden z najtrudniejszych dni dla ich kraju od wielu lat. Wyznał, że Austria ma do czynienia z atakiem terrorystycznym, jakiego przez lata nie doświadczyła.

Marta Lempart grozi PiS-owi. Padły bezkompromisowe słowa

Ze wstępnych ustaleń wynika, że jeden z mężczyzn odpowiedzialnych za wczorajsze ataki był islamskim terrorystą. Co do pozostałych osób jeszcze nic nie wiadomo, ale określa się ich jako zorganizowaną grupę, która już od jakiegoś czasu planowała atak na stolice Austrii. Eksperci komentujący wydarzenia w austriackiej telewizji również sugerowali, że chodzi o dżihadystów. W związku z trwającą obławą zaostrzono także kontrole na granicy z Czechami i Słowacją.

Kanclerz podziękował wszystkim mundurowym za poświęcanie swojego życia, by ochronić mieszkańców Austrii. Wyraził również wdzięczność wszystkim zagranicznym politykom i przywódcom UE za okazane wsparcie i wyrazy solidarności. Wiedeń na pewno ten tragiczny dzień zapamięta na długo.

Mini kluski śląskie w sosie pomidorowym, czyli przepis na pyszny niecodzienny obiad

Zobacz także: