Borys Budka: w środku pandemii Kaczyński podpalił Polskę

Borys Budka
Borys Budka grzmi z mównicy

Borys Budka, lider Platformy Obywatelskiej, uderzył w Jarosława Kaczyńskiego. Polityk zamieścił bardzo mocny wpis w serwisie Twitter, w którym obwinił lidera Prawa i Sprawiedliwości o podburzanie Polaków w czasie pandemii.

Cały czas notujemy wzrost zakażeń koronawirusem. Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o prawie 25 tysiącach nowych zakażeń. Te doniesienia wywołały niepokój wśród pracowników służby zdrowia, którzy obawiają się, że nie dadzą rady pomóc wszystkim chorym.

Niektórzy z komentujących twierdzą, że wzrost zakażeń to pokłosie licznych protestów, który odbywały się w Polsce w ubiegłym tygodniu. Kobiety wyszły bowiem na ulice polskich miast, aby sprzeciwić się orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego. Do tej narracji dołączają również politycy partii rządzącej.

Głos w tej sprawie zabrał lider PO, Borys Budka, który postanowił uderzyć w Jarosława Kaczyńskiego. Zamieścił bardzo mocny wpis, który błyskawicznie odbił się szerokim echem w sieci.

Borys Budka uderza w Kaczyńskiego. „Podpalił Polskę”

Budka stwierdził, że Jarosław Kaczyński w dobie pandemii Covid-19… zdecydował się „podpalić Polskę”. „W środku pandemii Kaczyński podpalił Polskę” – napisał we wstępie swojego wpisu lider opozycyjnego ugrupowania.

Rozpętał ideologiczną wojnę i wyciągnął tysiące ludzi na ulice, by bronili swych praw” – dodał Borys Budka. To jednak nie koniec. Polityk twierdzi bowiem, że Jarosław Kaczyński wie, że na skutek zaniedbań jego rządu „koronawirus będzie zbierał śmiertelne żniwo”.

Dziś próbuje obciążać opozycję. Hipokryzja i cynizm” – napisał.

Pod wpisem Budki zaroiło się oczywiście od komentarzy. Do jednego z nich dziennikarz Wojciech Wybranowski dołączył tweeta dziennikarki „Newsweeka” Renaty Kim. Ta zamieściła na swoim Twitterze zdjęcie z protestów w Warszawie i opatrzyła je wymownym komentarzem. „Dla takiego widoku warto leżeć w łóżku z covidem” – napisała.

źródło: Twitter/Borys Budka