Poseł PO ostrzega przed prawicą: wypowiedzą Ameryce wojnę

Bartłomiej Sienkiewicz
Fot. Wikimedia/Adrian Grycuk

Wciąż ważą się losy zwycięstwa w wyborach prezydenckich w USA. Ta sytuacja budzi ogromne emocje również w Polsce. Ostatnio głos w tej sprawie zabrał poseł Platformy Obywatelskiej, Bartłomiej Sienkiewicz, który zadrwił z polskiej prawicy.

Walka o urząd prezydenta w USA stała się niezwykle zażarta. Donald Trump i Joe Biden idą łeb w łeb, chociaż ostatnie doniesienia wskazują, iż coraz bliżej triumfu jest kandydat Demokratów. To budzi ogromne emocje również w Polsce.

Nasz kraj podzielił się w sympatiach politycznych dla obu kandydatów. Co zrozumiałe lewica popiera Trumpa, a lewica oraz np. sympatycy PO bardziej wspierają Bidena. To generuje oczywiście spór, między innymi w mediach społecznościowych.

Ostatnio głos w tej sprawie zabrał poseł PO, Bartłomiej Sienkiewicz, który zadrwił z polskiej prawicy. Nawiązał bowiem do jej sympatii względem Donalda Trumpa i napływających informacji o prowadzeniu Joe Bidena.

Bartłomiej Sienkiewicz drwi z prawicy: wypowiedzą Ameryce wojnę

Wiele wskazuje na to, że po triumf w wyborach prezydenckich w USA może sięgnąć Joe Biden. Oznacza to, że ze swoim urzędem pożegna się dotychczasowy prezydent, przedstawiciel Partii Republikańskiej Donald Trump. Te doniesienia budzą niepokój i gniew wśród reprezentantów polskiej prawicy.

Z ich emocji zadrwić postanowił Bartłomiej Sienkiewicz, który zamieścił wymowny wpis na Twitterze. Przyznał w nim, że wśród polskiej prawicy niechęć do Bidena jest tak wielka, że po jego ewentualnym zwycięstwie wypowiedzą, w imieniu Polski, wojnę USA.

Obserwując naszą prawicę odnoszę wrażenie, że po zwycięstwie Bidena wypowiedzą natychmiast Ameryce wojnę” – napisał poseł PO.

„Wojna to może i przesada, ale z niecierpliwością czekam na najbliższe ruchy w polskiej polityce zagranicznej. W którą stronę wyjdą z okopów, gdy przez 5 lat strzelali w każdą stronę?” – pyta jeden z internautów.