Radosław Sikorski mówi o ewentualnym zwycięstwie Bidena. Konsekwencje dla Kaczyńskiego?

Radosław Sikorski

Radosław Sikorski, europoseł Platformy Obywatelskiej, na antenie Polsat News pokusił się o analizę ewentualnego zwycięstwa Joe Bidena w wyborach prezydenckich w USA. Polityk nie ma wątpliwości, że ta sytuacja odbije się również na Polsce.

Wynik wyborów w USA nie jest jeszcze znany jednak coraz więcej mówi się o tym, że zwyciężyć może Joe Biden. Na ten moment kandydat Demokratów prowadzi bowiem z Donaldem Trumpem i niewykluczone, że sięgnie po ostateczne zwycięstwo.

Ten fakt może być nie na rękę politykom partii rządzącej, którzy przez ostatnie lata wypracowali poprawne stosunki z Donaldem Trumpem. Mówiło się wręcz o polsko-amerykańskiej przyjaźni, która miałaby procentować w przyszłości. Jak będzie z Bidenem?

O analizę postanowił pokusić się Radosław Sikorski, który gościł na antenie Polsat News. Podczas rozmowy powiedział, jak na Europę może wpłynąć zwycięstwo Joe Bidena.

Radosław Sikorski o ewentualnym zwycięstwie Joe Bidena

Sikorski uważa, że zwycięstwo Bidena będzie miało również wpływ na Polskę. Co więcej, polityk PO uderza bezpośrednio w Jarosława Kaczyńskiego.

Odbicie tej potężnej fali populizmu, która dała nam Kaczyńskiego w Polsce, Orbana na Węgrzech, Brexit” – powiedział Radosław Sikorski.

W podobnym tonie wypowiadał się partyjny kolega Sikorskiego, Bartłomiej Sienkiewicz. Ten z kolei zadrwił z polskiej prawicy. Zasugerował bowiem, że polska prawica, która mocno popiera Donalda Trumpa, po zwycięstwie Bidena będzie tak zdesperowana, że wypowie wojnę Ameryce. Był to oczywiście żart, aczkolwiek bardzo wymowny.

„Obserwując naszą prawicę odnoszę wrażenie, że po zwycięstwie Bidena wypowiedzą natychmiast Ameryce wojnę” – napisał poseł PO.

Więcej na ten temat pisaliśmy W TYM MIEJSCU.

źródło: Polsat News, Twitter/Bartłomiej Sienkiewicz