Od teraz limit osób także w prywatnych samochodach. Nowe zasady, lepiej je znać

Wiadomości
Wiadomości

Te wiadomości mogą zszokować wszystkich kierowców. W życie wszedł kolejny przepis dotyczący limitu osób w samochodach. Lepiej znać te zasady, bo za nieprzestrzeganie ich, kierowca może zapłacić wysoki mandat. Obostrzenia dotyczące tego, ile osób może przebywać w aucie, są dość bulwersujące, zwłaszcza że pojawiła się w nich pewna nieścisłość. 

Wiadomości o kolejnych obostrzeniach często wzbudzają sporo kontrowersji. Głównie przez to, że wprowadza się je w nocy, a w życie wchodzą już od rana, zatem nie każdy kierowca zdąży poznać nowe przepisy, a już grozi mu otrzymanie mandatu. Ostatnio oprócz wprowadzenia nowego obostrzenia zniesiono inny, dość absurdalny. Wielu uważa, że wprowadzenie go było po prostu pomyłką.

Radosław Sikorski mówi o ewentualnym zwycięstwie Bidena. Konsekwencje dla Kaczyńskiego?

Dotyczył obowiązku noszenia maseczek w prywatnych samochodach osobowych i o ile ma to sens w przypadku taksówek, tak traci go absolutnie w przypadku, kiedy samochodem jadą dwie osoby mieszkające ze sobą na co dzień. Tym razem nowy przepis wzbudził prawie takie same kontrowersje jak ten już zniesiony.

Wiadomości o nowych przepisach zbulwersowały kierowców

Obostrzenie dotyczy kierowców posiadających auto 8. lub 9. osobowe. W swoim samochodzie mogą przewieźć jedynie 4 osoby. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy wszystkie 8 czy 9 osób to mieszkańcy jednego domu, ale przykładowo pokonując dłuższe trasy, nie możesz zaprosić pasażerów spoza swojego gospodarstwa domowego.

Poseł PO ostrzega przed prawicą: wypowiedzą Ameryce wojnę

„Do odwołania, w przypadku gdy przemieszczanie się następuje: pojazdami samochodowymi przeznaczonymi konstrukcyjnie do przewozu powyżej 7 i nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą – danym pojazdem można przewozić, w tym samym czasie, nie więcej osób niż wynosi połowa miejsc siedzących” – poinformowano.

Z przepisu wynika zatem, że posiadając pojazd, w którym jest więcej niż 7 miejsc, możesz przewozić tylko 4 osoby. Z kolei, jeśli Twoje auto pomieści maksymalnie 7 osób, to możesz mieć w nim zajęte wszystkie miejsca. Na tym właśnie polega wcześniej wspomniany absurd tego przepisu. Kiedy tylko do wiadomości publicznej podano ten przepis, kierowcy od razu się zbulwersowali. Wprowadzone obostrzenia dotyczące limitu osób w pojazdach nie mają po prostu sensu.

Cezary Żak zamieścił dramatyczny wpis. "Jestem zdruzgotany"

Zobacz także: