Lech Wałęsa komentuje wynik wyborów w USA: jestem o to pytany gremialnie

Lech Wałęsa

Lech Wałęsa, były prezydent Polski i były lider Solidarności, zabrał głos ws. wyniku wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Zwyciężył w nich Demokrata Joe Biden, który pokonał dotychczasowego prezydenta, Donalda Trumpa.

Wczoraj agencja prasowa AP opublikowała wyniki wyborów w USA. Okazało się, że zwycięzcą został Joe Biden, czyli kandydat Demokratów. Po zaciętej rywalizacji pokonał on dotychczasowego prezydenta, Donalda Trumpa, który nie pogodził się z rezultatem.

Wybory w USA z dużym zainteresowaniem śledzili również Polacy. Wiadomo bowiem, że Amerykanie są niejako naszym „patronem”, realizuje z nimi wiele interesów. Dobre relacje z USA są więc niezwykle istotne z politycznego punktu widzenia. Nic dziwnego więc, że od wczoraj zarówno w telewizji, jak i w Internecie dominują opinie na temat zakończonego niedawno plebiscytu.

Wynik wyborów skomentował również były prezydent Polski, Lech Wałęsa. Emerytowany prezydent zrobił to, jak to ma w zwyczaju, za pośrednictwem swojego profilu społecznościowego w serwisie Facebook.

Lech Wałęsa o wyniku wyborów w USA

„Gremialnie jestem pytany o wybory w USA. Odpowiadam zdecydowanie, jestem zadowolony ze zamiany prezydentów, ale inaczej widziałem i widzę wyzwania dzisiejszych czasów. Możecie to sprawdzić właściwie w każdym moim wcześniej tu zamieszczonym udzielonym wywiadzie” – rozpoczął swój wpis Lech Wałęsa.

„Naszemu pokoleniu przyszło żyć kiedy zmieniają się epoki . Sytuacja ta wymaga daleko innych rozwiązani, a nie kontynuacji z czym mamy do czynienia. Trzeba uznać że społeczeństwa w świecie żądają daleko idących koniecznych zmian, wybierają polityków głoszących w swoich programach zmiany” – tłumaczy były prezydent naszego kraju.

„Przysłuchując się tym propozycjom tych nielubianych polityków należy uznać że ich propozycje i diagnozy zmian są daleko słuszne i konieczne, co podoba się społeczeństwom, natomiast ich leczenie ich proponowane rozwiązań są daleko niewłaściwe a nawet błędne” – podkreśla.

Zabawne jest, że niedługo przed publikacją powyższego wpisu Lech Wałęsa zamieścił innego, wyjątkowo prześmiewczego posta. Zakpił w nim z żegnającego się z urzędem Donalda Trumpa.

źródło: Facebook/L. Wałęsa