Platforma Obywatelska gratuluje Bidenowi. Internauci śmieją się z jednego szczegółu [FOTO]

Joe Biden
Fot. Wikimedia/Gage Skidmore

Joe Biden pokonał Donalda Trumpa w wyborach na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Z całego świata napływają gratulacje. Złożyć je postanowili również przedstawiciele Platformy Obywatelskiej jednak pisząc list popełnili gafę, którą szybko zauważyli internauci.

Joe Biden został nowym prezydentem Stanów Zjednoczonych. Kandydat Demokratów niespodziewanie pokonał Donalda Trumpa, który myślał zapewne, że uda mu się objąć urząd na drugą kadencję. Niestety dla niego, pomimo zażartej walki musiał uznać wyższość swojego przeciwnika.

Zwycięstwo Bidena zostało pozytywnie odebrane przez środowiska opozycyjne w Polsce. Triumfują przede wszystkim przedstawiciele Platformy Obywatelskiej, którzy od początku nie ukrywali, że bliżej im do Demokraty niż nieprzewidywalnego ich zdaniem Donalda Trumpa.

PO postanowiła oficjalnie pogratulować Bidenowi triumfu. Przedstawiciele ugrupowania wysłali nawet list do prezydenta-elekta, jednak jego publikacja w sieci naraziła ich na drwiny. Wszystko z powodu błędu, który błyskawicznie wychwycili internauci.

Joe Biden prezydentem USA. Gratulacje od PO i drwiny internautów

Przedstawiciele partii opozycyjnej zamieścili w sieci list gratulacyjny, który ma otrzymać Joe Biden. Natychmiast „na warsztat” wzięli go internauci, którzy dostrzegli w nim pewien błąd. Ich zdaniem naraża on polityków PO na śmieszność.

Chodzi bowiem o to, że adresując list autorzy napisali „Joe Biden, prezydent-elekt Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej„. Taki zwrot po prostu nie funkcjonuje.

„United States of North America w skrócie USOFNA wracamy do czasu sprzed lipca 1778 roku. I słusznie. Trump będzie prezydentem USOFSA. Taka jest moc sprawcza polskiej polityki imperialnej” – zadrwił Marek Miśko, były dziennikarz radiowy, który dziś reprezentuje grupę medialną wsensie.pl.

„No jak to, nie słyszałeś? Podzielili kraj, jak ongiś Imperium Rzymskie. Trump będzie prezydentem Stanów Zjednoczonych Ameryki Południowej” – żartował z kolei dziennikarz serwisu energetyka24.com, Jakub Wiech.

Pod listem, który otrzymać ma nowy prezydent USA Joe Biden podpisał Borys Budka, czyli lider PO. Nie zauważył, że parafuje pismo z błędem?

źródło: Twitter/Marcin Dobski