Mateusz Morawiecki na konferencji o szczepionce na Covid [SZCZEGÓŁY]

Mateusz Morawiecki

Premier Mateusz Morawiecki, szef polskiego rządu, wziął dziś udział w konferencji prasowej. W jej trakcie przedstawił informację dotyczącą szczepionki na koronawirusa.

Dziś w mediach wybrzmiała niezwykle ważna informacja. Chodzi oczywiście o szczepionkę na koronawirusa. Firma Pfizer podała bowiem, że wyprodukowała preparat, który posiada 90% skuteczności. W tej sprawie konferencję zorganizował dziś premier Mateusz Morawiecki.

Szef polskiego rządu wlał wiele nadziei w serca Polaków, którzy boją się zdrowotnych skutków pandemii koronawirusa. „Wszystkie media obiegła wiadomość, która niesie nadzieję. Firma BioNTech/Pfizer ogłosiła, że ich szczepionka ma 90% skuteczności. Nie możemy jeszcze tej szczepionki dystrybuować, ale jesteśmy bliżej niż wyobrażaliśmy sobie to dwa tygodnie temu” – powiedział.

To jednak nie koniec. Premier zdradził bowiem, ile i kiedy szczepionki trafią do Polski. To kolejne dobre informacji.

Mateusz Morawiecki o szczepionce na Covid

„Chcę potwierdzić, że poprzez umowy, do których przystąpiliśmy latem tego roku, mamy równe prawo z innymi krajami UE do korzystania z tych szczepionek na zasadzie proporcjonalnej do wielkości populacji” – powiedział premier podczas swojego dzisiejszego wystąpienia.

„Jestesmy przy tej umowie, ktorą wczoraj KE zawarła z firmą Pfizer. W środę planowane jest podpisanie umowy na dostawę konkretnych szczepionek. W sierpniu przystąpiliśmy do podpisania tych umów, z 8 różnymi firmami, które pracują nad szczepionkami” – dodał.

Okazuje się, że polski rząd rozpoczął już prace nad całą infrastrukturą dotyczącą szczepienia. Decyzja o rozpoczęciu prac zapadła podczas posiedzenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego. „Na RZZK zarządziłem przygotowanie na przyszły rok całej infrastruktury do szczepienia. Chcemy mieć co najmniej dwadzieścia kilka mln szczepionek i dostaniemy je w tym samym czasie, jak inne kraje. Tak bowiem jest wygląda umowa, którą podpisaliśmy” – powiedział premier.